OutlineMocak_mobile_icon
Aplikacja mobilna
Zaplanuj wizytę w muzeum, sprawdź aktualne wydarzenia oraz zwiedzaj wystawy z mobilnym przewodnikiem.
Pobierz Zamknij
Przejdź do głównej treści
Languages

//Puls utopii – rozbłyski w ciemni//. Nobodycorp. Internationale Unlimited

Przejdź do wystawy

Puls utopii – rozbłyski w ciemni. Nobodycorp. Internationale Unlimited

Opublikowano: 16.09.2016

Na elewacji budynku Muzeum prezentujemy kolejny baner w ramach projektu Ines Doujak i Olivera Resslera. Jego część stanowi tworzenie przez zaproszonych artystów i aktywistów koncepcji banerów, które ukazują utopijne projekty.

Przez najbliższy miesiąc (19.9–24.10.2016) eksponujemy pracę:

Nobodycorp. Internationale Unlimited, Mogok Nasional (Strajk generalny), 2014

Znieść nowoczesne niewolnictwo!
Jednoczmy się!
Strajkujmy!
Każda niesprawiedliwość zagraża powszechnej sprawiedliwości. [tekst z baneru]

Baner został stworzony na podstawie serii plakatów powstałych w czasie strajku generalnego Indonezyjskiego Związku Zawodowego w 2013 roku. Indonezja zajmuje drugie miejsce, po Chinach, pod względem wzrostu gospodarczego, jednak pracodawcy dalej stosują politykę niskich płac. Protestujący domagali się podwyżek, wprowadzenia systemu zasiłków oraz zakazu outsourcingu, ponieważ zlecanie produkcji podmiotom zewnętrznym wiązało się z obniżaniem wynagrodzeń. Postulaty związkowców nie zostały dotychczas spełnione, więc dalej walczą oni o polepszenie warunków pracy.
Tworzenie sztuki społecznie zaangażowanej, odpowiadającej na aktualne problemy jest charakterystyczne dla Nobodycorp. Internationale Unlimited. Projekt ten został zainicjowany w 1993 roku przez Alita Ambarę – artystę i działacza Ludowej Sieci Kulturalnej (Jaringan Kerja Budaya) w Dżakarcie.