OutlineMocak_mobile_icon
Aplikacja mobilna
Zaplanuj wizytę w muzeum, sprawdź aktualne wydarzenia oraz zwiedzaj wystawy z mobilnym przewodnikiem.
Pobierz Zamknij
Languages

Raport z pierwszych dwóch lat działalności MOCAK-u

Raport z pierwszych dwóch lat działalności MOCAK-u

Opublikowano: 16.07.2013

Zachęcamy do zapoznania się z raportem z działalności Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie za lata 2010–2012. Licząca ponad 140 stron publikacja opisuje najważniejsze wydarzenia, wystawy i projekty zrealizowane przez instytucję, przedstawia główne kierunki działania Muzeum.

W ciągu dwóch pierwszych lat od otwarcia MOCAK prowadził szeroką działalność wystawienniczą i edukacyjną. W każdym roku miały miejsce trzy duże otwarcia: w lutym, w maju i w październiku. Podczas dwóch majowych, programowo najważniejszych otwarć zaprezentowane zostały wystawy z serii łączącej sztukę z ważnymi kategoriami cywilizacyjnymi: Historia w sztuce i Sport w sztuce.

MOCAK wyszedł także naprzeciw oczekiwaniom osób poszukujących fachowej literatury. Wystawom organizowanym przez Muzeum zawsze towarzyszyły obszerne katalogi. Uruchomiona została Biblioteka Muzeum oraz posiadający bogatą ofertę książek i przedmiotów artystycznych MOCAK Bookstore. Czytelnikom udostępniono także Bibliotekę Mieczysława Porębskiego.

Muzeum prowadziło również szeroko zakrojoną działalność edukacyjną. Realizowane przez edukatorów projekty adresowane były do bardzo zróżnicowanych grup odbiorców. Celem organizowanych wykładów, spotkań, dyskusji i pokazów filmowych było pokazanie, że MOCAK nie jest instytucją zamkniętą jedynie w świecie sztuki, a jego oferta może być atrakcyjna dla każdego.

Wraz z rosnącą liczbą wydarzeń organizowanych przez Muzeum rozrastała się jego przestrzeń i zbiory. Teren MOCAK-u jest obecnie swoistym miasteczkiem sztuki, a jego Kolekcja liczy ponad 3,5 tysiąca dzieł.

Zachęcamy do zapoznania się z pełną wersją raportu.