OutlineMocak_mobile_icon
Aplikacja mobilna
Zaplanuj wizytę w muzeum, sprawdź aktualne wydarzenia oraz zwiedzaj wystawy z mobilnym przewodnikiem.
Pobierz Zamknij
Przejdź do głównej treści
Languages

//The Salt Route Bridge// – dyskusja Claudii Roth i Sigalit Landau

The Salt Route Bridge – dyskusja Claudii Roth i Sigalit Landau

17.09.2015 godz. 16:30

Opublikowano: 04.09.2015

Zapraszamy 17 września (czwartek) o godz. 16.30 na dyskusję izraelskiej artystki Sigalit Landau z Claudią Roth, wiceprzewodniczącą Bundestagu. Rozmowa będzie dotyczyć relacji między sztuką a polityką. Landau przedstawi swój projekt Salt Route Bridge, w ramach którego planuje stworzyć unoszący się na wodzie most z soli rozciągnięty nad Morzem Martwym, mający symbolicznie łączyć Izrael i Jordanię. Spotkanie towarzyszy wystawie Polska – Izrael – Niemcy. Doświadczenie Auschwitz prezentowanej w MOCAK-u do 31 października.

Dyskusja będzie prowadzona w języku angielskim. Wstęp wolny.

Sigalit Landau (ur. 1969) wychowywała się w Jerozolimie na Górze Skopus, gdzie znajduje się Uniwersytet Hebrajski, otoczony arabskimi dzielnicami. Jej ojciec przeżył nazistowski obóz pracy w Bukowinie. Matka pochodząca z rodziny austriackich Żydów komunistów była internowana na wyspie Isle of Wight. Istotną kwestią wpływającą na twórczość Sigalit Landau – artystka tworzy głównie instalacje, rzeźby oraz wideo – jest jej ojczyzna, zarówno w wymiarze realnym, jak i duchowym. Rodzina Landau, tak jak inni mieszkańcy Jerozolimy, swój czas wolny spędzała nad Morzem Martwym. Nawiązania do tego miejsca często pojawiają się w pracach artystki. Landau stawia pytania o tożsamość człowieka osadzonego w zawiłej historii Izraela i tragicznej przeszłości narodu żydowskiego.
Wideo The Navel Of The World, 2014 >>>

Claudia Roth (ur. 1955) wychowała się w Bawarii. W latach 80. ubiegłego wieku była managerką zespołu rockowego Ton Steine Scherben. W latach 1994–1998 sprawowała urząd przewodniczącej Partii Zielonych w Parlamencie Europejskim. W latach 1998–2001 była przewodniczącą nowo powstałego Komitetu do Spraw Praw Człowieka i Pomocy Humanitarnej. W 2001 roku Claudia Roth została przewodniczącą partii Sojusz 90/Zieloni, funkcję tę pełniła także w latach 2004, 2006, 2008, 2010 i 2012. W 2013 roku zrezygnowała z niej, by 22 października 2013 objąć stanowisko wiceprzewodniczącej Bundestagu.http://claudia-roth.de/

Partner spotkania: