OutlineMocak_mobile_icon
Aplikacja mobilna
Zaplanuj wizytę w muzeum, sprawdź aktualne wydarzenia oraz zwiedzaj wystawy z mobilnym przewodnikiem.
Pobierz Zamknij
Przejdź do głównej treści
Languages

//Słowa-obrazy//. Warsztaty z syryjską poetką Kholoud Charaf

Słowa-obrazy. Warsztaty z syryjską poetką Kholoud Charaf

08.08.2020 godz. 12–13.30

Opublikowano: 24.07.2020

W sobotę 8 sierpnia o godzinie 12 zapraszamy młodzież i dorosłych do podcieni MOCAK-u na warsztaty prowadzone przez syryjską poetkę Kholoud Charaf.

Uczestnicy wspólnych działań będą mieli okazję do refleksji nad naturą języka i obrazu, a także do zapoznania się z językiem i kulturą arabską oraz twórczością Kholoud Charaf. Stworzymy nowe hasła do Słownika polsko-arabskiego!

Obowiązują zapisy pod adresem edukacja@mocak.pl lub telefoniczne: 12 263 40 35 (wtorek – sobota, 11–19). Uczestnicy proszeni są o pojawienie się w podcieniach MOCAK-u 10 minut przed wydarzeniem. Zajęcia odbędą się w kameralnej grupie z zachowaniem zasad bezpieczeństwa sanitarnego. Szczegółowe informacje dotyczące zwiedzania oraz wytycznych sanitarnych zamieszczone są na stronie internetowej Muzeum w zakładce regulamin zwiedzania.
Spotkanie prowadzone w języku angielskim, Muzeum zapewnia pomoc w tłumaczeniu na język polski.

Z przyjemnością informujemy również, że w ramach serii wydawniczej Instytutu Kultury Willa Decjusza pod patronatem programu Kraków Miasto Literatury UNESCO w przekładzie Marka Dziekana ukazała się właśnie książka Kholoud Charaf Powrót do Gór. Dziennik w cieniu wojny. Promocja tej publikacji odbędzie się w Willi Decjusza 26 lipca 2020 roku o godzinie 17.

Kholoud Charaf – syryjska poetka i publicystka. Stypendystka programu ICORN. Od 2018 roku mieszka w Krakowie i współpracuje z MOCAK-iem. Jest autorką tomików Resztki motyla (2016) i Odwrócone niebo (2019) oraz książki Powrót do gór. Dziennik w cieniu wojny (2019), za którą otrzymała najważniejsze wyróżnienie arabskiego świata literackiego – Nagrodę Ibn Battuty. Aktualnie jest stypendystką Artist Protection Fund, przebywającą w Willi Decjusza.

Warsztaty realizowane są w ramach projektu XX/XXI wiek. Historia, sztuka, edukacja