OutlineMocak_mobile_icon
Aplikacja mobilna
Zaplanuj wizytę w muzeum, sprawdź aktualne wydarzenia oraz zwiedzaj wystawy z mobilnym przewodnikiem.
Pobierz Zamknij
Przejdź do głównej treści
Languages

//Sound of MOCAK Summer 2020//

Sound of MOCAK Summer 2020

Opublikowano: 08.07.2020

W lipcu i sierpniu w przestrzeni wokół MOCAK-u Leszek „Hefi” Wiśniowski wraz ze studentami Akademii Muzycznej oraz uczniami Szkoły Muzycznej im. B. Rutkowskiego w Krakowie realizują instalację dźwiękową Sound of MOCAK Summer 2020.

Artysta improwizuje oraz gra na klarnecie basowym oraz – tak jak studenci i uczniowie – na flecie. Ich realizacja dopełnia foniczny pejzaż Muzeum. W zamierzeniach praca ma stanowić zatopione w estetyce muzyki współczesnej tło, rezonujące z architekturą, osobami zwiedzającymi MOCAK i naturalnymi dźwiękami otoczenia. Projekt realizowany jest w lipcu i sierpniu, ale konkretne dni ani godziny nie są wyznaczone.

Leszek „Hefi” Wiśniowski – flecista, saksofonista, klarnecista i kompozytor. Uprawia głównie muzykę jazzową i współczesną. Prowadzi klasę gry na flecie w zakresie muzyki jazzowej w katedrze Muzyki Współczesnej Jazzu i Perkusji w krakowskiej Akademii Muzycznej. Jest członkiem amerykańskiego National Flute Association i stowarzyszenia Muzyka Centrum. Nagrał cztery własne płyty i uczestniczył w tworzeniu 30 innych. Zrealizował partie solowe na ścieżkach dźwiękowych dziewięciu filmów z muzyką Krzesimira Dębskiego i Zygmunta Koniecznego. Współpracuje ze sławami światowego fletu jazzowego i awangardowego Jamie Baum i Robertem Dickiem. Koncertował i nagrywał w Azji, Ameryce i Europie.

www.hefi.pl