OutlineMocak_mobile_icon
Aplikacja mobilna
Zaplanuj wizytę w muzeum, sprawdź aktualne wydarzenia oraz zwiedzaj wystawy z mobilnym przewodnikiem.
Pobierz Zamknij
Przejdź do głównej treści
Languages

//Spacerówka//. Zwiedzanie wystawy //„Uczyń to realnym. Czyli podobnym do czego?”. Współczesna sztuka litewska// dla opiekunów najmłodszych dzieci

Spacerówka. Zwiedzanie wystawy „Uczyń to realnym. Czyli podobnym do czego?”. Współczesna sztuka litewska dla opiekunów najmłodszych dzieci

07.02.2024 godz. 11.15

Opublikowano: 07.11.2023

Spacerówka to cykl oprowadzań po aktualnych wystawach dostosowany do potrzeb opiekunów i opiekunek najmłodszych dzieci – zapraszamy rodziców, babcie, dziadków, nianie.

W środę, 7 lutego, o godzinie 11.15 w kameralnej grupie przyjrzymy się wybranym pracom na wystawie „Uczyń to realnym. Czyli podobnym do czego?”. Współczesna sztuka litewska. Podczas spaceru po ekspozycji skupimy się na wątkach dorastania, upływu czasu i konstruowania wspomnień.

 

Zwiedzamy z wózkami i dziećmi, będą dostępne też dodatkowe udogodnienia:

  • stanowisko do wypoczynku i zabawy (koce, poduszki, zabawki sensoryczne) w przestrzeni wystawy;
  • wygodne pufy i krzesła do karmienia piersią;
  • możliwość zaparkowania wózka przy Bibliotece MOCAK-u;
  • możliwość wypożyczenia chusty na czas zwiedzania;
  • przewijak;
  • wsparcie pomocnych wolontariuszy;
  • księgozbiór dla najmłodszych czytelników oraz kącik do zabawy w Bibliotece MOCAK-u.

Prowadzenie: Paulina Ornatowska – twórczyni projektów artystycznych, fotografka i ilustratorka, doktorka nauk o kulturze, naukowczyni i wykładowczyni akademicka. Pracuje jako adiunktka w Dziale Wiedzy o Sztuce MOCAK-u oraz opiekunka naukowa studentów sztuki cyfrowej w Wyższej Szkole Europejskiej.

Oprowadzanie potrwa około 60 minut. Bilet w cenie 20 zł upoważnia także do wstępu w danym dniu na wszystkie wystawy w Muzeum. Dodatkowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu 12 2634035 lub mailowo – edukacja@mocak.pl. Uczestników i uczestniczki prosimy o zbiórkę w holu głównym Muzeum pięć minut przed rozpoczęciem zwiedzania.