OutlineMocak_mobile_icon
Aplikacja mobilna
Zaplanuj wizytę w muzeum, sprawdź aktualne wydarzenia oraz zwiedzaj wystawy z mobilnym przewodnikiem.
Pobierz Zamknij
Przejdź do głównej treści
Languages

//Spokojna Tour Now//

Spokojna Tour Now

17.05.2013 - 29.09.2013

MOCAK Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie jest instytucją prezentującą i promującą sztukę XX wieku. Program wystaw i wydarzeń im towarzyszących jest skonstruowany tak by pokazywać sztukę współczesną w jak najszerszym kontekście. Stawiając sobie za cel ukazanie zjawisk najnowszych, MOCAK prezentuje je u samego źródła, jakim są działania dopiero kształtujących się talentów. Dlatego trzecia galeria MOCAK-u Galeria Re (po Alfie i Becie) przeznaczona jest dla studentów szkół artystycznych z Polski i całego świata. Działania wokół galerii oprócz charakteru wystawienniczego, obejmują również funkcję edukacyjną. Jest to próba zapoznania młodych twórców wchodzących na rynek sztuki, z funkcjonowaniem instytucji i galerii.

Pierwszym wydarzeniem zapowiadającym działalność galerii była prezentacja prac studentów krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych, zrealizowanych w ramach kilkuletniego projektu Muzeum pod tytułem Po co jest sztuka? W ciągu rocznego seminarium odbyły się spotkania ze studentami, podczas których dyskutowano i zastanawiano się nad sensem sztuki zarówno w kontekście społecznym, edukacyjnym jak i indywidualnym. Efektem seminarium są prace wykonane przez uczestników, które od października 2012 roku, są cyklicznie pokazywane w różnych przestrzeniach Muzeum.

Studenci warszawskiej ASP zainaugurowali nową przestrzeń wystawienniczą MOCAK-u – Galerię Re, wykonując na żywo w czasie otwarcia 16 maja utwór zainspirowany historią i kulturą Krakowa. Grupa artystów realizująca się na co dzień na polu sztuk wizualnych i performatywnych stworzyła orkiestrę i chór. Galeria pokazywana była w niezmienionym stanie w jakim pozostawili ją muzycy zabierając jedynie ze sobą instrumenty. W przestrzeni prezentowane było również nagranie dokumentujące wydarzenie.

Miejsce:
Galeria Re
Data wystawy:
17.05.2013 - 29.09.2013
Wernisaż:
16.05.2013 godz. 18:00
PDP Orkiestra :
Magdalena Angulska
Krzysztof Bagiński
Anna Bajorek
Marcin Bednarczyk
Adam Borowski
Oskar Chmioła
Mateusz Choróbski
Zofia Czerniakowska
Norbert Delman
Nanda Gamarra
Michał Huszcza
Marcelina Jarnuszkiewicz
Anna Jochymek
Karol Kaczorowski
Anna Kasperska
Marcin Kosakowski
Anna Kosarevska
Adrian Kowalski
Sebastian Krok
Hanna Linkowska
Marta Mielcarek
Marcin Morawicki
Michalina Musielak
Tymon Nogalski
Agnieszka Sobczak
Fernando Garcia Mendez
Kurator:
prof. Mirosław Bałka
współpraca Karolina Kubik
Kurator Galerii Re:
Katarzyna Wąs
Powiązane publikacje: