OutlineMocak_mobile_icon
Aplikacja mobilna
Zaplanuj wizytę w muzeum, sprawdź aktualne wydarzenia oraz zwiedzaj wystawy z mobilnym przewodnikiem.
Pobierz Zamknij
Przejdź do głównej treści
Languages

Spotkanie mistrzowskie: Markus Schaden

Spotkanie mistrzowskie: Markus Schaden

21.05.2015 godz. 18

Opublikowano: 11.05.2015

Zapraszamy spotkanie mistrzowskie w ramach Miesiąca Fotografii w Krakowie.

W czwartek 21 maja o godzinie 18 odbędzie się spotkanie z Markusem Schadenem, wykładowcą Akademii Sztuk Medialnych w Kolonii. Rozmowa będzie prowadzona w języku angielskim. Wstęp wolny.

Markus Schaden, założyciel Schaden.com, wydawnictwa i sklepu specjalizującego się w sprzedaży książek fotograficznych. Jako były wiceprezes Niemieckiego Towarzystwa Fotografii oraz członek redakcji „Foam Magazine” zasiadał w jury wielu festiwali fotograficznych, m.in. w Arles, Paryżu, Krakowie, Amsterdamie, Kassel czy Los Angeles. W 2008 brał udział w organizacji interdyscyplinarnego projektu badawczego Photo Book Studiesw ramach The La Brea Matrix. We współpracy z Lichtblick School Cologne oraz Instytutem Goethego prowadził Photo Book Masterclassesw Amsterdamie, Dżakarcie, Arles i Kolonii. Wykłada na Akademii Sztuk Medialnych w Kolonii oraz Uniwersytecie Nauki i Sztuki Stosowanej w Dortmundzie. W 2014 założył The PhotoBookMuseum, pierwsze muzeum na świecie nastawione na prezentowanie książek fotograficznych.

The PhotoBookMuseum – muzeum XXI wieku
Misją muzeum jest promowanie fotoksiążek jako niezależnego medium artystycznego. PhotoBookMuseum powstało jako żywa publiczna przestrzeń, która ma za zadanie kształcić szerokie grono publiczności na temat formy, treści i funkcji fotoksiążek. Mottem muzeum może być stwierdzenie: precz z gablotami. PBM ma tylko kilka cennych fotoksiążek, które przechowywane są za szkłem.