OutlineMocak_mobile_icon
Aplikacja mobilna
Zaplanuj wizytę w muzeum, sprawdź aktualne wydarzenia oraz zwiedzaj wystawy z mobilnym przewodnikiem.
Pobierz Zamknij
Przejdź do głównej treści
Languages

Spotkanie mistrzowskie z kolektywem Sputnik. Miesiąc Fotografii w Krakowie

Spotkanie mistrzowskie z kolektywem Sputnik. Miesiąc Fotografii w Krakowie

04.06.2016 godz. 18

Opublikowano: 17.05.2016

W sobotę 4 czerwca o godzinie 18 zapraszamy na spotkanie z kolektywem Sputnik. Prowadzenie: Juliusz Ćwieluch. Wydarzenie odbędzie się w ramach Miesiąca Fotografii w Krakowie.

Sputnik Photos to międzynarodowy kolektyw utworzony w 2006 roku przez fotografów z Europy Środkowo-Wschodniej, których łączy doświadczenie transformacji ustrojowej oraz chęć opowiadania o swoim regionie. Przez blisko dziesięć lat działalności kolektyw zorganizował kilkadziesiąt wystaw fotograficznych na całym świecie, pokazując swoje prace w galeriach, muzeach i na festiwalach fotograficznych. Sputnik Photos to także niezależny wydawca. Ma na koncie już kilkanaście zbiorowych i monograficznych publikacji fotograficznych prezentujących działania tak samego kolektywu, jak i obiecujących młodych fotografów. Sputnik Photos pracuje obecnie nad projektem Lost Territories poświęconym byłym republikom ZSSR.

W piątek 3 czerwca o godzinie 18 zapraszamy na spotkanie mistrzowskie z Anetą Grzeszykowską, której wystawę prezentujemy w Galerii Beta w ramach Miesiąca Fotografii w Krakowie. Więcej informacji >>