OutlineMocak_mobile_icon
Aplikacja mobilna
Zaplanuj wizytę w muzeum, sprawdź aktualne wydarzenia oraz zwiedzaj wystawy z mobilnym przewodnikiem.
Pobierz Zamknij
Przejdź do głównej treści
Languages

Spotkanie mistrzowskie z Maxem Pinckersem. Miesiąc Fotografii w Krakowie

Przejdź do wystawy

Spotkanie mistrzowskie z Maxem Pinckersem. Miesiąc Fotografii w Krakowie

12.05.2016 godz. 19

Opublikowano: 25.04.2016

W czwartek 12 maja o godzinie 19 zapraszamy na spotkanie mistrzowskie z Maxem Pinckersem, belgijskim fotografem, autorem projektu Czy zaśpiewają niczym krople deszczu, czy nie ugaszą mojego pragnienia, prezentowanego w Galerii Re.

Przed dyskusją, o godzinie 18, odbędzie się oprowadzanie po wystawach Maxa Pinckersa i Anety Grzeszykowskiej, prezentowanych w ramach Miesiąca Fotografii w Krakowie, z udziałem artystów i kuratorów.

Wstęp wolny. Spotkanie odbędzie się w języku angielskim.

Max Pinckers (1988, Belgia) – dzieciństwo spędził w Indonezji, Indiach, Australii i Singapurze. Z fotografią zaznajomił się jako dwunastolatek. W 2006 roku wrócił do rodzinnego kraju, żeby studiować fotografię dokumentalną w KASK (Królewskiej Akademii Sztuk Pięknych w Gandawie), gdzie obecnie odbywa studia doktoranckie. W 2015 roku uzyskał nominację do nagrody Magnum Photos i założył niezależne wydawnictwo Lyre Press. Od 2011 roku zrealizował kilka dokumentalnych cykli fotograficznych, między innymi w Tajlandii, Indiach, Japonii i Kenii. Każdy cykl zamienia się w starannie opracowaną książkę, złożoną z przeplatających się fotografii, dokumentów oraz tekstów.

Nie wierząc w możliwość zachowania czystego obiektywizmu czy neutralności, Pinckers opowiada się za podejściem jawnie subiektywnym, któremu daje wyraz poprzez zauważalne użycie oświetlenia teatralnego, didaskaliów lub statystów. W swojej pracy łączy szeroko zakrojony research i skrupulatne przygotowania techniczne z improwizacją, dzięki czemu tworzone przez niego obrazy są żywe, zaskakujące, krytyczne, zarazem poetyckie i dokumentalne.

www.maxpinckers.be