OutlineMocak_mobile_icon
Aplikacja mobilna
Zaplanuj wizytę w muzeum, sprawdź aktualne wydarzenia oraz zwiedzaj wystawy z mobilnym przewodnikiem.
Pobierz Zamknij
Przejdź do głównej treści
Languages

//Sztuka i opór w czasach konfliktu//. Oprowadzanie w języku angielskim po wystawie //Polityka w sztuce//

Przejdź do wystawy

Sztuka i opór w czasach konfliktu. Oprowadzanie w języku angielskim po wystawie Polityka w sztuce

02.10.2022 godz. 16

Opublikowano: 22.09.2022

W niedzielę 2 października o godzinie 16 zapraszamy na anglojęzyczne oprowadzanie pod tytułem Sztuka i opór w czasach konfliktu po wystawie Polityka w sztuce.

W jaki sposób sztuka może sprzeciwiać się niesprawiedliwości? W jaki sposób działania artystyczne mogą wpływać na obywateli i być impulsem do zmiany świata? Jak sztuka i artyści mogą pomóc nam w mapowaniu problemów zarówno na poziomie lokalnym, jak kraju i globu?

Podczas zwiedzania wystawy Polityka w sztuce powyższe pytania staną się punktem wyjścia do dyskusji i refleksji. Poprzez fotografie z protestów, plakaty czy instalacje wystawa konfrontuje widza z różnymi sposobami odpowiedzi na współczesne wydarzenia społeczne i polityczne oraz ukazuje sztukę jako pole do rozmów i dyskusji o trudnych kwestiach politycznych.

Wydarzenie poprowadzi Joanna Pottle – amerykańska artystka wizualna, badaczka, edukatorka. Stypendystka Fundacji Fulbrighta, mieszkająca w Krakowie i współpracująca z MOCAK-iem. Absolwentka kierunku culture heritage na Uniwersytecie Jagiellońskim, obecnie związana z organizacją pozarządową Humanity in Action (2022–2023).

Oprowadzanie w cenie biletu na wystawy, nie wymaga wcześniejszej rezerwacji. Rozpoczyna się w holu głównym przy recepcji MOCAK-u. Prosimy o pojawienie się na miejscu zbiórki 5 minut przed rozpoczęciem oprowadzania. Szacowany czas trwania zwiedzania to 90 minut.