OutlineMocak_mobile_icon
Aplikacja mobilna
Zaplanuj wizytę w muzeum, sprawdź aktualne wydarzenia oraz zwiedzaj wystawy z mobilnym przewodnikiem.
Pobierz Zamknij
Przejdź do głównej treści
Languages

//Sztuka książki: klasycznie piękna książka//

Sztuka książki: klasycznie piękna książka

17.05.2017 godz. 17

Opublikowano: 17.05.2017

W środę 17 maja o godzinie 17 zapraszamy do MOCAK-u na kolejne spotkanie z cyklu Sztuka książki. O projektowaniu publikacji. Tym razem naszym gościem będzie profesor gdańskiej Akademii Sztuk Pięknych Janusz Górski, a tematem klasyczne piękno książki. Pośród poruszanych zagadnień znajdą się między innymi zasady harmonijnego składu i doboru krojów pisma.

Janusz Górski – projektant książek i wydawca. Absolwent Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej i Wydziału Malarstwa i Grafiki PWSSP w Gdańsku. Profesor na Wydziale Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Wielokrotnie nagradzany i wyróżniany w konkursie Najpiękniejsze Książki Roku, laureat Nagrody Honorowej Polskiego Towarzystwa Wydawców Książek (2006). Od lat projektuje książki dla najważniejszych instytucji polskiej kultury (Muzeum Narodowe w Warszawie, Łazienki Królewskie, Narodowe Centrum Kultury, Teatr Narodowy). Współzałożyciel, razem ze Stanisławem Rośkiem, wydawnictwa słowo/obraz. Redaktor naczelny i dyrektor artystyczny wydawnictwa Czysty Warsztat, redaktor naczelny i dyrektor artystyczny Oficyny Gdańskiej. Współautor Encyklopedii Gdańska (2013). Autor wywiadów z twórcami polskiej szkoły grafiki: Jak ktoś mógł na to pozwolić! (2011), Józef Wilkoń. Szum drzew (2013), Wojciech Fangor: Ja (2014), Kilian dzieciom (2014). Kurator Galerii Plakatu AMS.

Na kolejne cztery spotkania zapraszamy po wakacjach, kiedy poruszymy takie zagadnienia jak współczesna ilustracja, typografia, projektowanie specjalistycznych książek podręcznych, a także współpraca autora z projektantem.

Sztuka książki to cykl wykładów i spotkań przybliżających najważniejsze kwestie związane z projektowaniem książek. Zajęcia przeznaczone są dla wszystkich zainteresowanych projektowaniem graficznym – zarówno profesjonalistów, jak i amatorów. Prowadzący – doświadczeni projektanci i teoretycy– omówią zasady sztuki projektowania i zwrócą uwagę na relację tekstu i obrazu. Kolejne spotkane omawiające klasyczne piękno książki, odbędzie się 17 maja, kiedy naszym gościem będzie Janusz Górski.

Wstęp wolny. Liczba miejsc ograniczona.

www.sztukaksiazki.pl >>