OutlineMocak_mobile_icon
Aplikacja mobilna
Zaplanuj wizytę w muzeum, sprawdź aktualne wydarzenia oraz zwiedzaj wystawy z mobilnym przewodnikiem.
Pobierz Zamknij
Przejdź do głównej treści
Languages

//Sztuka książki: współpraca autora i projektanta//

Sztuka książki: współpraca autora i projektanta

22.11.2017 godz. 17

Opublikowano: 13.11.2017

Zapraszamy na ostatnie już spotkanie w ramach cyklu Sztuka książki. 22 listopada w środę o godzinie 17 przyjrzymy się bliżej współpracy autora i projektanta. Naszymi gośćmi będą Edgar Bąk i Joanna Olech, którzy w nawiązaniu do wspólnych doświadczeń opowiedzą o poszukiwaniu najlepszego modelu współpracy, odmiennym sposobie patrzenia na publikację: grafika, autora, marketingowca i redaktora, a także o trudnym procesie negocjacji, które między sobą prowadzą.

Edgar Bąk – zajmuje się tworzeniem komunikacji wizualnej, projektuje czasopisma, strony internetowe, plakaty. Ukończył z wyróżnieniem Wydział Grafiki warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych (dyplom w pracowni Lecha Majewskiego w 2006 roku). Współpracuje z instytucjami kultury, między innymi Centrum Sinfonia Varsovia, Muzeum Sztuki w Łodzi, Instytutem Adama Mickiewicza, BWA Wrocław i Nowym Teatrem w Warszawie. Laureat wielu krajowych i międzynarodowych nagród graficznych, w tym Society of Publication Designers New York Merit Award 2012, dwóch złotych, jednego srebrnego i czterech brązowych medali Klubu Twórców Reklamy oraz Złotej Chimery 2009.

Joanna Olech – z wykształcenia graficzka, autorka książek dla dzieci i młodzieży. Pisze artykuły o literaturze dziecięcej do „Tygodnika Powszechnego”, „Rzeczpospolitej”, „Nowych Książek” i „Gazety Wyborczej”. Od roku 2007 w zarządzie Sekcji Polskiej International Board on Books for Young People (IBBY). Współautorka podręczników PWN do języka polskiego dla gimnazjalistów.

Więcej informacji o projekcie: www.sztukaksiazki.pl