OutlineMocak_mobile_icon
Aplikacja mobilna
Zaplanuj wizytę w muzeum, sprawdź aktualne wydarzenia oraz zwiedzaj wystawy z mobilnym przewodnikiem.
Pobierz Zamknij
Przejdź do głównej treści
Languages

//Sztuka Opowieści//. Dyskutujemy o //Niewyczerpanym żarcie// Davida Fostera Wallace’a

Sztuka Opowieści. Dyskutujemy o Niewyczerpanym żarcie Davida Fostera Wallace’a

14.01.2023 godz. 18

Opublikowano: 22.12.2022

W sobotę, 14 stycznia, o godzinie 18 MOCAK oraz Katedra Krytyki Współczesnej Wydziału Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego zapraszają na spotkanie o Niewyczerpanym żarcie Davida Fostera Wallace’a w przekładzie Jolanty Kozak (W.A.B., 2022).

Encyklopedyczne rozmiary, legendarne już 388 przypisów z piętrzącymi się, dociekliwymi podprzypisami oraz błędne cykle egzystencji w „mikrofikcjach” zorganizowane tak, by naśladować struktury fraktalne. Spróbujmy porozmawiać na przekór monumentalizmowi!

Dyskusja zainauguruje nową odsłonę cyklu Sztuka Opowieści – spotkań dotyczących książek, które w literacki sposób podejmują temat sztuki. Naszym celem jest swobodna, niehierarchiczna dyskusja o współczesnej kulturze i zawiązanie społeczności czytelników. W 2023 roku za koncepcję oraz prowadzenie spotkań będą odpowiadać studenci i studentki krytyki literackiej UJ.

Spotkanie poprowadzą:

Patryk Ciesielczyk – student tekstów kultury i krytyki literackiej na Uniwersytecie Jagiellońskim. W zainteresowaniach badawczych koncentruje się na zagadnieniu kontrprzyjemności, próbuje dowartościowywać wysypiska śmieci lub takie pojęcia jak nuda czy krindż. Zainteresowany realizmem spekulatywnym oraz queerowym akceleracjonizmem. O kinie festiwalowym gościnnie pisze dla pelnasala.pl

Filip Matwiejczuk – poeta, student krytyki literackiej na Uniwersytecie Jagiellońskim. Autor tomu wierszy Różaglon, za który zdobył trzecią nagrodę na festiwalu Złoty Środek Poezji w Kutnie oraz wyróżnienie w Konkursie im. Kazimiery Iłłakowiczówny za najlepszy debiut poetycki w roku 2020. Inicjator Klubu Książki Ukraińskiej.

Spotkanie odbędzie się w Bibliotece MOCAK-u. Udział w spotkaniu bezpłatny dla uczestników, bilety zostały ufundowane przez darczyńców.


Kolejne spotkanie w cyklu:
11 lutego 2023 roku, godz. 18 – Aleksandra Młynarczyk-Gemza, Zapiski wariatki, Znak