OutlineMocak_mobile_icon
Aplikacja mobilna
Zaplanuj wizytę w muzeum, sprawdź aktualne wydarzenia oraz zwiedzaj wystawy z mobilnym przewodnikiem.
Pobierz Zamknij
Przejdź do głównej treści
Languages

Trzydniowe warsztaty rysunkowe wokół II Grupy Krakowskiej

Trzydniowe warsztaty rysunkowe wokół II Grupy Krakowskiej

08.09.2023 godz. 16-19

Opublikowano: 18.08.2023

W dniach 8–10 września zapraszamy młodzież powyżej szesnastego roku życia oraz osoby dorosłe do wzięcia udziału w trzydniowych warsztatach rysunkowych wokół twórczości II Grupy Krakowskiej.

Rozpoczniemy od zapoznania się z wystawą Artyści z Krakowa. II Grupa Krakowska i rozmowy na temat wybranych dzieł sztuki oraz kontekstów historycznych, artystycznych i społecznych, które towarzyszyły powstaniu grupy. Następnie prowadząca zaprosi osoby uczestniczące do przeanalizowania aktualnych problemów sfery osobistej czy publicznej i zaaplikowania tych przemyśleń do własnego procesu twórczego za pomocą techniki rysunku.

  • Piątek, 8.9, godz. 16–19 – spotkanie w MOCAK-u, omówienie prac artystek: Marii Jaremy, Jadwigi Maziarskiej, Janiny Kraupe-Świderskiej, Marii Pinińskiej-Bereś, Erny Rosenstein, Teresy Rudowicz, Marii Stangret i Danuty Urbanowicz. Przejście do sali audiowizualnej, refleksja nad wystawą, rozmowa o tekstach, które osoby uczestniczące otrzymały do przeczytania przed warsztatami. Czas na pracę konceptualną.

  • Sobota, 9.9, godz. 16–19 – spotkanie w sali audiowizualnej w MOCAK-u. Rozpoczęcie części praktycznej. Praca własna przy wsparciu osoby prowadzącej warsztaty, rozmowy indywidualne na temat powstających prac.

  • Niedziela, 10.9, godz. 16–19 – spotkanie w sali audiowizualnej w MOCAK-u. Kontynuacja pracy własnej, omówienie procesu twórczego i jego efektów w gronie osób uczestniczących, zakończenie warsztatów.

Prowadzenie: Justyna Mędrala – dr sztuki, artystka interdyscyplinarna, wykładowczyni w Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach oraz pracowniczka Krakowskiego Biura Festiwalowego.

Opłata za udział wynosi 20 zł od uczestnika za każdy z dni warsztatowych. Prosimy o wcześniejszą rezerwację miejsc pod adresem edukacja@mocak.pl lub telefoniczną: 12 263 40 35 (poniedziałek piątek, godz. 9–16). Bilety można nabyć w kasie przed rozpoczęciem zajęć, umożliwiają one zwiedzenie MOCAK-u w dniu wydarzenia. Muzeum zapewnia wszystkie potrzebne materiały.