OutlineMocak_mobile_icon
Aplikacja mobilna
Zaplanuj wizytę w muzeum, sprawdź aktualne wydarzenia oraz zwiedzaj wystawy z mobilnym przewodnikiem.
Pobierz Zamknij
Przejdź do głównej treści
Languages

Twórcza Kolekcja – nowe zeszyty edukacyjne do pobrania

Przejdź do wystawy

Twórcza Kolekcja – nowe zeszyty edukacyjne do pobrania

Opublikowano: 29.10.2018

Zapraszamy do kreatywnego poznawania twórczości artystów, których prace znajdują się w Kolekcji MOCAK-u!

Najnowszy, 11. zeszyt z cyklu Twórcza Kolekcja poświęcony jest pięciu dziełom ze zbiorów Muzeum: Z mojego okna Józefa Robakowskiego, Mapa Małgorzaty Markiewicz, Zjednoczony świat – wersja totalitarna Jarosława Kozłowskiego oraz Ojczysty i Macierzysta Jadwigi Sawickiej.

Były one prezentowane na wystawie Ojczyzna w sztuce. Każde z nich dotyczy innego zagadnienia, które łączy się z pojęciem ojczyzny: zmian społecznych, granic, globalizacji oraz języka. Tak jak w przypadku poprzednich wydawnictw z tej serii, zeszyt składa się z czterech zadań, które mają nie tylko przybliżyć odbiorcy znaczenie pracy, ale także pobudzić go do refleksji, skłonić do wyrażenia własnego zdania i rozwijać twórcze myślenie.

Zeszyt dostępny do pobrania >>

 

Zeszyty edukacyjne z cyklu Twórcza Kolekcja powstały z myślą o wspomaganiu kontaktu ze sztuką współczesną poza przestrzenią muzeum, a jednocześnie mają stanowić impuls do jego odwiedzenia. Każdy z nich zawiera reprodukcje prac z Kolekcji MOCAK-u oraz przypisane im zadania, przygotowane w taki sposób, by zapoznawać użytkowników z pracami artystów, a zarazem zachęcać do twórczej aktywności rozwijającej wyobraźnię i kreatywność. Poprzez odniesienie dzieła do osobistych doświadczeń skłaniają też odbiorcę do pogłębionej interpretacji i umożliwiają wejście z pracą w relację.

Więcej informacji >>