OutlineMocak_mobile_icon
Aplikacja mobilna
Zaplanuj wizytę w muzeum, sprawdź aktualne wydarzenia oraz zwiedzaj wystawy z mobilnym przewodnikiem.
Pobierz Zamknij
Przejdź do głównej treści
Languages

//Czy chcesz mnie poznać?//

Czy chcesz mnie poznać?

14 czerwca 2013 roku odbyła się pierwsza odsłona projektu Ulotki. Jest to akcja społeczno-artystyczna realizowana przez studentów uczelni artystycznych przy wsparciu Wydziału Sztuki Uniwersytetu Pedagogicznego oraz MOCAK-u Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie.

W ramach wydarzenia SZCZĘŚLIWE MIASTO. Uniwersytet Pedagogiczny na Krowodrzy. Sztuka i edukacja w procesie rewitalizacji relacji i przestrzeni społecznej. Krowoderska Szkoła działań trzynaście studentek i absolwentek UP wykonało pracę w przestrzeni klatki schodowej jednego z bloków przy ulicy Mazowieckiej.

Uczestniczki projektu wykonały przed wejściem do budynku napis kredą „Czy chcesz mnie poznać?”, w środku klatki schodowej umieściły teksty adresowane do mieszkańców. Nierzadko dowcipne zdania były komentarzem odnośnie do półprywatnej przestrzeni, w której znalazły się młode artystki. Wypowiedzi twórczyń projektu zachęcały do skupienia się na relacjach międzyludzkich i uczuciach.

Autorki: Magdalena Nowak, Dagmara Kędzior, Małgorzata Radomska, Izabela Kolbusz, Magdalena Klimkowicz, Dominika Materna, Katarzyna Drozd, Liliana Piskorska, Martyna Tokarska, Natalia Nadrowska, Dominika Martuś, Elżbieta Sala (MOCAK)