OutlineMocak_mobile_icon
Aplikacja mobilna
Zaplanuj wizytę w muzeum, sprawdź aktualne wydarzenia oraz zwiedzaj wystawy z mobilnym przewodnikiem.
Pobierz Zamknij
Przejdź do głównej treści
Languages

VIII edycja Dni Otwartych Funduszy Europejskich

VIII edycja Dni Otwartych Funduszy Europejskich

17.09.2021

Opublikowano: 10.09.2021

W dniach 17-19 września (piątekniedziela) zachęcamy do odwiedzania MOCAK-u w związku z VIII edycją Dni Otwartych Funduszy Europejskich.

Przez cały weekend w godzinach otwarcia Muzeum będzie można wziąć udział w grze terenowej opartej na Kolekcji wokół budynku MOCAK-u, całorocznej wystawie zewnętrznej.

Grupa prac znajdujących się w wokół Muzeum odnosi się do czterech zagadnień: historii sztuki, historii polityki, Holocaustu oraz interwencji w przestrzeni publicznej. W ramach projektu prezentowane są prace Krzysztofa M. Bednarskiego, Leopolda Kesslera, Leszka Lewandowskiego, Doroty Nieznalskiej i Łukasza Surowca.

Kartę gry opartej na Kolekcji wokół MOCAK-u można samodzielnie wydrukować lub otrzymać w recepcji MOCAK-u. Gra rozpoczyna się przed wejściem głównym do Muzeum. Przy każdej z pięciu prac znajduje się jej opis, a także skrytki – pudełka. Są w nich wskazówki do odnalezienia kolejnych dzieł.

Osoby, które wezmą udział w grze zachęcamy do odbioru z recepcji zeszytów edukacyjnych z cyklu Twórcza Kolekcja oraz gadżetów przygotowanych przez Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej.

Więcej informacji o Dniach Otwartych Funduszy Europejskich >>