OutlineMocak_mobile_icon
Aplikacja mobilna
Zaplanuj wizytę w muzeum, sprawdź aktualne wydarzenia oraz zwiedzaj wystawy z mobilnym przewodnikiem.
Pobierz Zamknij
Przejdź do głównej treści
Languages

//W prywatnym archiwum…// Rozmowy o Agnieszce Osieckiej w przestrzeni Galerii Alfa

Przejdź do wystawy

W prywatnym archiwum… Rozmowy o Agnieszce Osieckiej w przestrzeni Galerii Alfa

14.12.2023 godz. 17

Opublikowano: 22.11.2023

W czwartek  14 grudnia o godzinie 17 odbędzie się krótki wstęp merytoryczny dotyczący twórczości artystki przygotowany przez Kamila Trybka.

Prezentowana wystawa Talent fotograficzny Agnieszki Osieckiej zachęca do odwiedzenia intymnego, bezpretensjonalnego świata artystki. Zdjęcia wykonane przez Osiecką przez dekady jej życia stają się okazją do odkrycia światów pełnych wrażliwości, czułości oraz nostalgicznej refleksji. Patrząc na świat przez obiektyw Osieckiej, poznajemy artystkę jako bystrą obserwatorkę, która nie tylko w tekstach piosenek potrafiła celnie diagnozować rzeczywistość.

W trakcie otwartego oprowadzania będzie można bliżej zapoznać się zarówno z biografią artystki, jak i jej twórczością fotograficzną.

Prowadzenie: Kamil Trybek – absolwent polonistyki antropologiczno-kulturowej (studia pierwszego stopnia) na Uniwersytecie Jagiellońskim, redaktor w czasopiśmie naukowym antropologów literatury UJ „Polisemia”,  zainteresowany twórczością Agnieszki Osieckiej, krytyką feministyczną, song studies i współczesną sztuką wizualną, autor artykułu (U)śmiechy kobiet. Komizm a emancypacja w piosenkach Agnieszki Osieckiej opublikowanego w „Kontekstach Kultury”.

Oprowadzanie w cenie biletu wstępu. Nie jest wymagana wcześniejsza rezerwacja. Spotykamy się przed Galerią Alfa (poziom -1).