OutlineMocak_mobile_icon
Aplikacja mobilna
Zaplanuj wizytę w muzeum, sprawdź aktualne wydarzenia oraz zwiedzaj wystawy z mobilnym przewodnikiem.
Pobierz Zamknij
Przejdź do głównej treści
Languages

Aktywne czytanie. //Cisza!// | #MOCAKonline!

Aktywne czytanie. Cisza! | #MOCAKonline!

24.04.2021 godz. 12

Opublikowano: 01.04.2021

W sobotę 24 kwietnia o godzinie 12 zapraszamy dzieci do ósmego roku życia wraz z opiekunami na aktywne czytanie książki Cisza! autorstwa Céline Claire, w tłumaczeniu Sylwii Sawickiej, z ilustracjami Magali Le Huche. Zajęcia odbędą się online.

Na warsztatach Aktywne czytanie wspólną lekturę uzupełniają zabawy angażujące różne zmysły początkujących czytelników. Proces wspólnego czytania jest przeplatany krótkimi działaniami plastycznymi, ruchowymi i sensorycznymi, które pomagają uczestnikom zanurzyć się w lekturze. Dzięki zajęciom czytelnicy mają okazję nie tylko zapoznać się z pięknie ilustrowanymi opowieściami, ale także dostrzec w książce możliwość przygody.

Tym razem tematem warsztatów będzie cisza. Dla bohatera książki, pana Antoniego, ma ona najwyższą wartość. Przeszkadzają mu więc bawiące się dzieci, hałaśliwi sąsiedzi i wszystkie dźwięki dookoła. Ale czy absolutna cisza na pewno będzie dla pana Antoniego dobrym rozwiązaniem?

Spotkanie odbędzie się na platformie Zoom. Liczba miejsc ograniczona. Opłata za udział wynosi 5 zł. Bilety do kupienia w sklepie internetowym MOCAK Boookstore pod tym linkiem >>

Po zakupie biletu otrzymają Państwo szczegółowe wskazówki dotyczące udziału w warsztatach. Jeśli w ciągu 24 godzin nie otrzymają Państwo e-maila zwrotnego, bardzo prosimy o sprawdzenie folderu Spam oraz kontakt z Biblioteką MOCAK-u pod adresem e-mail biblioteka@mocak.pl i pod numerami telefonu 12 263 40 35 (poniedziałek – sobota, godz. 9–16).

Do warsztatów potrzebne nam będą: kredki, flamastry, papier, nożyczki, klej oraz trochę gazet, płyn do mycia naczyń, słomki, duży słoik (albo większa szklanka) oraz woda. Jeśli nie macie którejś z tych rzeczy, nie martwcie się – i tak będziemy się dobrze bawić.

Céline Claire – jest autorką książek dla dzieci. Zaczęła od słuchania dziecięcych opowieści, kiedy była nauczycielką. Później zamieniała zasłyszane historie w teksty, co, jak sama mówi, pochłonęło ją na tyle, że została pisarką pełnoetatową. Cisza! jest jej pierwszą książką przetłumaczoną na język polski.

Magali Le Huche – ilustruje i pisze książki dla dzieci, autorka słynnej serii Paco przetłumaczonej na kilka języków. Po polsku ukazała się jej opowieść Jejku-Jejku chce coś zmienić.

Wydawnictwo Polarny Lis – specjalizuje się w książkach dla najmłodszych, przekonane, że przygodę z literaturą warto rozpoczynać jak najwcześniej. Dzieli książki na te do oglądania, początkowej nauki czytania oraz czytania dla przyjemności, więc cos dla siebie znajdą tu poszukiwacze przygód od szóstego do szesnastego roku życia.