OutlineMocak_mobile_icon
Aplikacja mobilna
Zaplanuj wizytę w muzeum, sprawdź aktualne wydarzenia oraz zwiedzaj wystawy z mobilnym przewodnikiem.
Pobierz Zamknij
Przejdź do głównej treści
Languages

Warsztaty dla artystów w Norwegii

Warsztaty dla artystów w Norwegii

Opublikowano: 28.06.2013

Krakowscy artyści zostali zaproszeni do udziału w rocznym programie rezydencjalnym, organizowanym przez miasto Trondheim. Osoby zainteresowane wyjazdem na Warsztaty dla artystów w Lademoen mają czas na wysłanie swoich zgłoszeń do 20 lipca.

O Lademoen

Lademoen Kunstnerverksteder (LKV) mieści się w dawnej szkole wybudowanej w 1906 roku nieopodal centrum norweskiego Trondheimu. W budynku znajduje się 36 pracowni dla profesjonalnych artystów oraz pomieszczenia do użytku wspólnego, takie jak ciemnia, drukarnia oraz sala komputerowa. Na wizytujących artystów w pobliskim budynku czekają dwa mieszkania.

Budynek należy do miasta Trondheim, które wynajmuje go artystom na zasadzie non profit. LKV to jedyna tego typu instytucja w Norwegii, nieposiadająca swojego odpowiednika w całej Skandynawii. Dzięki tej stosunkowo niewielkiej inwestycji warunki pracy artystów w mieście znacznie się poprawiły. Wyposażenie budynku, umiarkowany czynsz oraz kontakt z innymi twórcami to również doskonały sposób, by zachęcić studentów kierunków związanych ze sztuką do pozostania w mieście po ukończeniu szkoły.

LKV to miejsce, które oferuje niezwykłe możliwości w zakresie współpracy artystycznej, kursów i seminariów. Niestety sztuka tworzona w LKV wciąż jeszcze nie jest znana szerszej publiczności.

Współpraca

Szczegóły dotyczące wszelkich możliwych form współpracy ze środowiskiem artystycznym Trondheim oraz dane kontaktowe można znaleźć na stronie internetowej www.lkv.no.

Formularz aplikacyjny dostępny jest pod adresem:

http://lkv.no/eng/application-guest-eng-no.htm