OutlineMocak_mobile_icon
Aplikacja mobilna
Zaplanuj wizytę w muzeum, sprawdź aktualne wydarzenia oraz zwiedzaj wystawy z mobilnym przewodnikiem.
Pobierz Zamknij
Przejdź do głównej treści
Languages

Warsztaty dla najmłodszych //Do dzieła!//

Warsztaty dla najmłodszych Do dzieła!

09.09.2023 godz. 11.15

Opublikowano: 24.08.2023

Zapraszamy dzieci do lat trzech do poznawania świata wszystkimi zmysłami! Punktem wyjścia do sensoplastycznych, wielkoformatowych działań za każdym razem jest inne dzieło z Kolekcji MOCAK-u.

 

W sobotę, 9 września, o godzinie 11.15 zapraszamy dzieci do lat trzech na warsztaty z cyklu Do dzieła!. Punktem wyjścia będzie praca Beata Streuliego Krakow, October 2005 >>

 

Codziennie pędzimy i mijamy wiele twarzy. Dzieci są ciekawe każdej twarzy, bo każda jest inna. Podobno dzieci umieją odróżniać twarze nie tylko ludzkie, ale i zwierzęce. Z czasem liczba twarzy je przytłacza i zostaje im już tylko rozróżnianie twarzy ludzkich. Warto się czasem zastanowić, na kogo i jak patrzymy, oraz co twarze nam mówią. Spróbujemy zagłębić się w przestrzeń miejską i, tak jak Beat Streuli, uwiecznić siebie w MOCAKu. Uwaga, zamierzamy się mocno pobrudzić!

Prowadzenie: Olga Brewka – organizatorka, edukatorka, muzealniczka. Absolwentka zarządzania kulturą współczesną oraz filozofii na Uniwersytecie Jagiellońskim. Koordynatorka wielu projektów, między innymi: HERstory historie niby niepotrzebne, O demokracji. 20 lekcji z XX wieku. Wolontariuszka w stowarzyszeniach oraz fundacjach. Pracuje w Zamku Królewskim na Wawelu w Dziale Interpretacji Sztuki. Od 2018 roku współpracuje z MOCAK-iem, w którym prowadziła między innymi warsztaty Aktywne czytanie.

Opłata za udział wynosi 20 zł od dziecka. Czas trwania zajęć to 45 minut. Prosimy o wcześniejszą rezerwację miejsc pod adresem e-mail edukacja@mocak.pl lub pod numerem telefonu 12 263 40 35 (poniedziałek – piątek, godz. 9–16). Bilety można nabyć w kasie Muzeum przed rozpoczęciem zajęć. Bilet uprawnia do zwiedzania Muzeum w dniu wydarzenia. Muzeum zapewnia wszystkie potrzebne materiały.

* Dla posiadaczy Karty Krakowskiej 20% zniżki. Dla posiadaczy Karty Dużej Rodziny, Krakowskiej Karty Rodzinnej 3+ oraz krakowskiej Karty N wstęp 2 zł.

Zajęcia odbywają się raz w miesiącu, można dołączyć w dowolnym momencie semestru. Terminy kolejnych spotkań: 7.10, 4.11, 2.12.


 

Zapraszamy również na warsztaty umuzykalniające dla najmłodszych Dla ucha malucha.