OutlineMocak_mobile_icon
Aplikacja mobilna
Zaplanuj wizytę w muzeum, sprawdź aktualne wydarzenia oraz zwiedzaj wystawy z mobilnym przewodnikiem.
Pobierz Zamknij
Przejdź do głównej treści
Languages

Warsztaty //Eile. Za kulisami pracy redaktora// | #MOCAKonline

Przejdź do wystawy

Warsztaty Eile. Za kulisami pracy redaktora | #MOCAKonline

07.03.2021 godz. 12

Opublikowano: 22.02.2021

W niedzielę 7 marca o godzinie 12 MOCAK zaprasza na warsztaty online dla młodzieży i dorosłych towarzyszące wystawie Mariana Eilego Artysta i redaktor.

Warsztaty są podzielone na dwie części: teoretyczną, przybliżającą sylwetkę legendy „Przekroju” – Mariana Eilego i kulisy pracy redaktora, oraz praktyczną, podczas której wspólnie wykonamy prototyp czasopisma (roboczą wersję arkusza druku). Uczestnicy dowiedzą się czym jest impozycja i składka. Poznają także najczęstsze typy oprawy i elementy składowe publikacji.

Zajęcia poprowadzi Justyna Mędrala, artystka wizualna i edukatorka, pracująca w Dziale Wiedzy o Sztuce w MOCAK-u.

Spotkanie odbędzie się na platformie Zoom w grupie do 14 osób. Opłata za udział wynosi 5 zł. Bilety do kupienia w sklepie internetowym MOCAK Boookstore pod tym linkiem >>

Po zakupie biletu otrzymają Państwo szczegółowe wskazówki dotyczące udziału w warsztatach, a także pliki do pobrania i wydrukowania przed warsztatami. Jeśli w ciągu 24 godzin nie otrzymają Państwo e-maila zwrotnego, bardzo prosimy o sprawdzenie folderu spam oraz o kontakt z Działem Wiedzy o Sztuce MOCAK-u pod adresem edukacja@mocak.pl i pod numerami telefonu 12 263 40 35 (poniedziałeksobota, godz. 9–16) lub 735 408 348 (w dniu spotkania).

Prosimy o przygotowanie następujących materiałów: wydrukowane szablony, które dostaną Państwo po zakupie biletu, kartki z bloku technicznego, arkusz bristolu 100x70 cm, klej, taśmę klejącą, nożyczki, ołówek, a także farby/cienkopisy/flamastry w kolorach: czarnym, czerwonym i niebieskim.

Do zobaczenia!