OutlineMocak_mobile_icon
Aplikacja mobilna
Zaplanuj wizytę w muzeum, sprawdź aktualne wydarzenia oraz zwiedzaj wystawy z mobilnym przewodnikiem.
Pobierz Zamknij
Przejdź do głównej treści
Languages

//Wielogłos o Zagładzie//. Spotkanie towarzyszące wystawie //7 places//

Wielogłos o Zagładzie. Spotkanie towarzyszące wystawie 7 places

09.12.2020 godz. 17

Opublikowano: 18.11.2020

W środę, 9 grudnia, o godzinie 17 zapraszamy na spotkanie online dotyczące publikacji Wielogłos o Zagładzie. Książka, wydana nakładem MOCAK-u, Centrum Sztuk Prześladowanych Solingen oraz Wallstein Verlag, właśnie ukazała się w języku niemieckim. W spotkaniu wezmą udział Maria Anna Potocka, dyrektor MOCAK-u, Jürgen Kaumkötter, dyrektor Centrum Sztuk Prześladowanych w Solingen. Rozmowa będzie prowadzona w języku angielskim.

Wydarzenie towarzyszy wystawie internetowej 7 Places – Seven Places in Germany and the Worldwide Culture of Remembrance. MOCAK jest partnerem projektu.

Wielogłos o Zagładzie podejmuje problem obrazowania i interpretowania Holokaustu. Muzeum poprosiło filozofów, historyków, literaturoznawców, psychiatrów, artystów, kuratorów i pisarzy o odpowiedź na pytania, które wydają się dziś najważniejsze – między innymi o pamięć i sposób opisywania Holokaustu oraz granice wolności twórczej w mówieniu o nim. Jest to więc książka nie tyle o Zagładzie, ile o odpowiedzialności za nią, postrzeganą oczyma czołowych polskich i zagranicznych intelektualistów.

Wydanie w języku niemieckim przygotowaliśmy na podstawie wydania polskiego z 2018 roku. Ze zrozumiałych względów zależało nam na szerszej obecności intelektualistów niemieckich. Wprowadziliśmy również kilka nowych tekstów napisanych przez artystów. Zdecydowaliśmy się natomiast ograniczyć reprezentację autorów polskich.

Publikacja w języku polskim i w niemieckim jest dostępna w MOCAK Bookstore i sklepie online.

Spotkanie odbędzie się na platformie ZOOM. Więcej informacji na Facebooku i stronie organizatora.