OutlineMocak_mobile_icon
Aplikacja mobilna
Zaplanuj wizytę w muzeum, sprawdź aktualne wydarzenia oraz zwiedzaj wystawy z mobilnym przewodnikiem.
Pobierz Zamknij
Przejdź do głównej treści
Languages

Wirtualne oprowadzanie po Bibliotece Mieczysława Porębskiego | #MOCAKonline

Przejdź do wystawy

Wirtualne oprowadzanie po Bibliotece Mieczysława Porębskiego | #MOCAKonline

17.03.2021 godz. 19

Opublikowano: 03.03.2021

W środę 17 marca o godzinie 19 zapraszamy na oprowadzenie online po Bibliotece Mieczysława Porębskiego, które poprowadzi Magdalena Mazik.

Profesor Mieczysław Porębski (1921–2012), wybitny polski historyk i teoretyk sztuki, przekazał MOCAK-owi część swojej biblioteki wraz z obrazami przyjaciół, między innymi członków Grupy Krakowskiej, a także Jerzego Stajudy, Jana Tarasina, Ryszarda Winiarskiego i Andrzeja Wróblewskiego. Kolekcja Profesora została zgromadzona w jednej z sal Biblioteki MOCAK-u, zaaranżowanej na wzór jego gabinetu z krakowskiego mieszkania. Powstała w ten sposób unikatowa przestrzeń łącząca funkcje biblioteki i wystawy klasyków polskiej sztuki powojennej.

Prowadzenie: Magdalena Mazik – kierowniczka Działu Wiedzy o Sztuce MOCAK-u. Edukatorka i animatorka kultury, kuratorka i bibliotekarka. Od 2011 roku opiekuje się Biblioteką Mieczysława Porębskiego w MOCAK-u. Na Wydziale Polonistyki UJ przygotowuje pracę doktorską poświęconą Mieczysławowi Porębskiemu i Jerzemu Ludwińskiemu.

W trakcie wydarzenia będzie można zadawać pytania na Facebooku Muzeum.

Zwiedzanie odbędzie się wyłącznie w formie transmisji online na platformie PLAY KRAKÓW. Wstęp 2 zł, bilety do kupienia pod tym linkiem >>