OutlineMocak_mobile_icon
Aplikacja mobilna
Zaplanuj wizytę w muzeum, sprawdź aktualne wydarzenia oraz zwiedzaj wystawy z mobilnym przewodnikiem.
Pobierz Zamknij
Przejdź do głównej treści
Languages

Wirtualne oprowadzanie po wystawie Mariana Eilego | #MOCAKonline

Przejdź do wystawy

Wirtualne oprowadzanie po wystawie Mariana Eilego | #MOCAKonline

17.05.2021 godz. 18

Opublikowano: 10.05.2021

W poniedziałek 17 maja o godzinie 18 zapraszamy na oprowadzenie online po wystawie Mariana Eilego Artysta i redaktor. O pracach opowiedzą Agnieszka Sachar (kuratorka wystawy) oraz Joanna Łępicka (współpracowniczka Działu Wiedzy o Sztuce).

Wystawa Mariana Eilego wpisuje się w cykl prezentujący krakowskich twórców, którzy równocześnie realizowali się w mediach opartych na słowie i obrazie. Dotychczas odbyły się pokazy prac Krzysztofa Niemczyka i Wiesława Dymnego. Celem serii jest przypomnienie twórców – częściowo zapoznanych – których osobowość miała wpływ na życie kulturalne Krakowa. Marian Eile jest w tej grupie postacią najwybitniejszą. Jego działalność była najbardziej różnorodna i nowatorska. A talent redaktorski ujawniony w „Przekroju” zapewnił temu pismu ogromną popularność w całym bloku wschodnim; Josif Brodski nauczył się polskiego, żeby czytać ten krakowski tygodnik. MOCAK zakupił wszystkie numery „Przekroju” z lat redagowania go przez Eilego. Muzeum posiada również w archiwum obszerny zbiór jego projektów do „Szpilek”.

Więcej informacji o wystawie >>

Wystawę uwieczniła obszerna publikacja, przedstawiająca niezwykłą, zabawną, inteligentną i nieograniczoną w swojej kreatywności postać Mariana Eilego.

Zwiedzanie odbędzie się wyłącznie w formie transmisji online za pośrednictwem platformy PLAY KRAKÓW. Bilety w cenie 2 zł do kupienia w serwisie pod tym linkiem >>