OutlineMocak_mobile_icon
Aplikacja mobilna
Zaplanuj wizytę w muzeum, sprawdź aktualne wydarzenia oraz zwiedzaj wystawy z mobilnym przewodnikiem.
Pobierz Zamknij
Przejdź do głównej treści
Languages

//Wspólna półka//. Polecamy książki dla dzieci! | #MOCAKonline!

Wspólna półka. Polecamy książki dla dzieci! | #MOCAKonline!

02.04.2020

Opublikowano: 31.03.2020

„Henio uwielbiał […] wszelkie rodzaje książek: opowiadania, słowniki, atlasy, księgi dowcipów, encyklopedie, a nawet podręczniki do matematyki. Ale najbardziej upodobał sobie te w czerwonych okładkach. I pochłaniał je w zastraszającym tempie”*.
A Wy jakie książki lubicie najbardziej?

2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Książki dla Dzieci. Choć nie możemy się spotkać w Bibliotece MOCAK-u, to świętujmy ten dzień razem! Stwórzmy wspólnie wirtualną półkę z książkami, na którą trafią Wasze ulubione pozycje z literatury dziecięcej. Każdy – niezależnie od wieku – może polecić książkę w dowolnie wybranej formie. Choć oczywiście szczególnie zapraszamy do udziału dzieci.
Propozycje publikujemy w formie postów w dyskusji wydarzenia na naszym Facebooku.
Książki, które zbiorą największą liczbę reakcji i cieszyć się będą największym powodzeniem, uwzględnione zostaną podczas planowania kolejnych warsztatów w cyklach Aktywne czytanie i Zabawy z książką, a także w ramach zakupów do księgozbioru Biblioteki MOCAK-u.


* O. Jeffers, O niezwykłym chłopcu, który pożerał książki, przeł. B. Hrycak, Wydawnictwo Format, Wrocław 2017, s. 10–11.