OutlineMocak_mobile_icon
Aplikacja mobilna
Zaplanuj wizytę w muzeum, sprawdź aktualne wydarzenia oraz zwiedzaj wystawy z mobilnym przewodnikiem.
Pobierz Zamknij
Przejdź do głównej treści
Languages

//Wzornik// z Michałem Łuczakiem – warsztaty fotograficzne

Przejdź do wystawy

Wzornik z Michałem Łuczakiem – warsztaty fotograficzne

26.05.2018 godz. 11

Opublikowano: 21.05.2018

MOCAK i Miesiąc Fotografii w Krakowie zapraszają na dwudniowe warsztaty fotograficzne towarzyszące wystawie Michała Łuczaka Wydobycie (2017–2018) z udziałem artysty.

Pierwszego dnia uczestnicy wezmą udział w oprowadzaniu kuratorskim i spotkaniu z artystą. Podczas zajęć otrzymają zadanie fotograficzne, którego efekty zaprezentujemy drugiego dnia warsztatów w sali audiowizualnej MOCAK-u i omówimy z udziałem pracownika Archiwum MOCAK-u, Katarzyny Wincenciak.

Uczestnicy proszeni są o przyniesienie własnych aparatów cyfrowych.

Termin warsztatów:
26 maja (sobota), godz. 11
27 maja (niedziela), godz. 12

Wiek uczestników: od 16 lat

Koszt udziału w warsztatach to 60 zł od osoby za obydwa dni. Liczba miejsc ograniczona. Prosimy o wcześniejszą rejestrację pod adresem prawelska@mocak.pl lub telefonicznie: (12) 263 40 29.

 

Michał Łuczak (ur. 1984) – fotograf, doktorant w Instytucie Twórczej Fotografii na Uniwersytecie Śląskim w Opawie (Czechy) oraz absolwent iberystyki na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. W swoich pracach przedstawia głównie Śląsk – górnicze zagłębie Polski. Przygląda się małym społecznościom, wykorzystując je jako metaforę całego społeczeństwa. Twórca kilku książek fotograficznych (Brutal, nakład własny, Katowice 2012; Koło miejsca / Elementarz, z Krzysztofem Siwczykiem, Czytelnia Sztuki, Gliwice 2016; 11.41, z Filipem Springerem, nakład własny, 2016). Jego prace wyróżniano w takich konkursach jak Magnum Expression Photography Award, Mio Photo Award oraz Fotograficzna Publikacja Roku. Od roku 2010 jest członkiem kolektywu Sputnik Photos. Pracuje również jako kurator i edytor publikacji fotograficznych.

Katarzyna Wincenciak (ur. 1986) – absolwentka historii sztuki na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz fotografii w Warszawskiej Szkole Filmowej. Doktorantka w Instytucie Sztuki PAN. Współpracowała z Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie podczas digitalizacji archiwów Aliny Szapocznikow, Andrzeja Partuma oraz Eustachego Kossakowskiego. Od 2011 roku pracuje w Dziale Zbiorów Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie MOCAK. Była kuratorką wystaw Czytaj dalej>>> (wspólnie z Magdaleną Mazik), Papieże, Kamuflaż (wspólnie z Piotrem Sikorą). Swoje fotografie prezentowała na wystawach Duszno (Greenroom Gallery, Kraków) oraz Autokreacje (Galeria Miejska BWA, Bydgoszcz). Zdjęcia publikowała też w czasopismach „Zwykle Życie” i „MOCAK Forum”, na portalu „Obieg” oraz w książce Do Rysowania!. Jej teksty poświęcone analizie fotografii można znaleźć w „Annales Universitatis Paedagogicae Cracoviensis. Studia de Arte et Educatione”, „MOCAK Forum”, „Kwartalniku Kulturalnym Opcje”, „NOT.FOT”.