OutlineMocak_mobile_icon
Aplikacja mobilna
Zaplanuj wizytę w muzeum, sprawdź aktualne wydarzenia oraz zwiedzaj wystawy z mobilnym przewodnikiem.
Pobierz Zamknij
Przejdź do głównej treści
Languages

//Zabawy z książką//. Warsztaty dla dzieci i młodzieży

Zabawy z książką. Warsztaty dla dzieci i młodzieży

16.06.2018 godz. 11

Opublikowano: 04.06.2018

MOCAK i Miesiąc Fotografii w Krakowie zapraszają dzieci i młodzież na warsztaty inspirowane książką Dorothea Lange: The Photographer Who Found the Faces of the Depression [Dorothea Lange. Fotografka, która odkryła oblicza kryzysu] autorstwa Carole Boston Weatherford, z ilustracjami Sarah Green. Gościem specjalnym będzie Tomasz Ćwiertnia.

Zajęcia będą prowadzone w języku polskim z tłumaczeniem na język angielski.

Wstęp 20 złotych. Liczba miejsc ograniczona. Materiały zapewnia Muzeum. Prosimy o wcześniejszą rejestrację pod adresem edukacja@mocak.pl lub telefonicznie: (12) 263 40 29.

 

Więcej o projekcie:

Zabawy z książką to interdyscyplinarny projekt skierowany do dzieci i młodzieży, tworzony przez Dział Edukacji Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie we współpracy z wydawnictwami z Polski i zagranicy oraz instytucjami kultury.

Uczestnicy projektu, dzieci i ich opiekunowie, mają możliwość wysłuchania interesujących historii, obejrzenia wartościowych ilustracji oraz prac z Kolekcji MOCAK-u i wystaw czasowych związanych z publikacją, której dotyczy spotkanie. Zajęcia wzbogacone są o warsztaty plastyczne nawiązujące do tematyki książek i technik wykorzystywanych przez twórców ilustracji.

Wybranym warsztatom towarzyszą konkursy, w których nagrodami są omawiane książki.

W 2018 roku przyglądamy się wydawnictwom z różnych krajów, między innymi Ukrainy, Chin, Wielkiej Brytanii i Portugalii. Uczestnicy zajęć poznają książki w oryginale z tłumaczeniem na język polski.

 

Tomasz Ćwiertnia (ur. 1981) – geolog, pracuje w Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Początkowo zajmował się fotografią uliczną oraz koncertową. Zdjęcia przywoził z kilkudniowych podróży do Budapesztu, Rotterdamu, Amsterdamu oraz innych miast Europy. Wyjazdy związane z pracą umożliwiły mu fotografowanie w Kosowie oraz Mongolii. Współpracuje z Miesiącem Fotografii w Krakowie.