OutlineMocak_mobile_icon
Aplikacja mobilna
Zaplanuj wizytę w muzeum, sprawdź aktualne wydarzenia oraz zwiedzaj wystawy z mobilnym przewodnikiem.
Pobierz Zamknij
Przejdź do głównej treści
Languages

Zabawy z książką. //Kto ty jesteś?//

Zabawy z książką. Kto ty jesteś?

10.11.2019 godz. 12

Opublikowano: 28.10.2019

W niedzielę, 10 listopada, o godzinie 12 MOCAK i Wydawnictwo Wytwórnia zapraszają dzieci od ósmego do dwunastego roku życia na warsztaty inspirowane książką Kto ty jesteś? Joanny Olech z ilustracjami Edgara Bąka.

„Autorka o książce: Jak objaśnić dziecku znaczenie abstrakcyjnych terminów? Takich jak na przykład: wierność… respekt… wrażliwość…? Nie ważą i nie pachną, nie mają koloru ani faktury. Możemy je opisać jedynie poprzez przejawy. Przez sposób, w jaki się manifestują” (z materiałów wydawcy)

Uczestnicy zainspirowani tekstem i ilustracjami zastanowią się, czym dla nich jest patriotyzm? Czy są lub mogą być patriotami? Poznają też dzieła stworzone przez artystów z myślą o ojczyźnie i w trosce o nią.

Wstęp 10 zł*. Liczba miejsc ograniczona. Materiały zapewnia Muzeum. Prosimy o wcześniejszą rejestrację pod adresem edukacja@mocak.pl lub telefoniczną: (12) 263 40 36.

 

Joanna Olech – z wykształcenia graficzka, autorka książek dla dzieci i młodzieży. Pisze artykuły o literaturze dziecięcej do „Tygodnika Powszechnego”, „Rzeczpospolitej”, „Nowych Książek” i „Gazety Wyborczej”. Od roku 2007 w zarządzie Sekcji Polskiej International Board on Books for Young People (IBBY). Współautorka podręczników Państwowego Wydawnictwa Naukowego do języka polskiego dla gimnazjalistów.

Edgar Bąk – zajmuje się tworzeniem komunikacji wizualnej, projektuje czasopisma, strony internetowe, plakaty. Ukończył z wyróżnieniem Wydział Grafiki warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych (dyplom w pracowni Lecha Majewskiego w 2006 roku). Współpracuje z instytucjami kultury, między innymi Sinfonią Varsovią, Muzeum Sztuki w Łodzi, Instytutem Adama Mickiewicza, BWA Wrocław i Nowym Teatrem w Warszawie. Laureat wielu krajowych i międzynarodowych nagród graficznych, w tym Society of Publication Designers New York Merit Award 2012, dwóch złotych, jednego srebrnego i czterech brązowych medali Klubu Twórców Reklamy oraz Złotej Chimery 2009.

Prowadzenie: Maria Prawelska

 

* dla posiadaczy Karty Krakowskiej wstęp za 1 zł