OutlineMocak_mobile_icon
Aplikacja mobilna
Zaplanuj wizytę w muzeum, sprawdź aktualne wydarzenia oraz zwiedzaj wystawy z mobilnym przewodnikiem.
Pobierz Zamknij
Przejdź do głównej treści
Languages

Zabawy z książką. //Piękno i sztuka, co to takiego?//

Zabawy z książką. Piękno i sztuka, co to takiego?

08.09.2019 godz. 12

Opublikowano: 23.08.2019

W niedzielę, 8 września, o godzinie 12 MOCAK i Wydawnictwo Zakamarki zapraszają dzieci od ósmego do dwunastego roku życia na warsztaty inspirowane książką Piękno i sztuka, co to takiego? z serii Dzieci Filozofują. Autorem tekstu jest Oscar Brenifier, a ilustracje stworzył Rémi Courgeon. Książkę przełożyła Magdalena Kamińska-Maurugeon.

Seria Dzieci Filozofują skonstruowana jest w formie rozmowy dzieci i dorosłych. Wykorzystując naturalną prostotę dziecięcych pytań i odpowiedzi, otwiera drzwi do odwiecznych filozoficznych problemów, takich jak znaczenie życia, etyka, emocje, tożsamość czy świadomość.

Na warsztatach uczestnicy zastanowią się między innymi nad tym, czym jest piękno, do czego potrzebna jest sztuka i czy każdy może być artystą. Odpowiedzi będą szukać również wśród dzieł prezentowanych w MOCAK-u.

Wstęp 10 złotych*. Liczba miejsc ograniczona. Materiały zapewnia Muzeum. Prosimy o wcześniejszą rejestrację pod adresem edukacja@mocak.pl lub telefoniczną: (12) 263 40 36.

Oscar Brenifier – doktor filozofii i wykładowca. Prowadzi warsztaty filozoficzne dla dorosłych i dla dzieci w wielu krajach. Jest między innymi autorem serii L’Apprenti philosophe [Uczeń filozofa], podręcznika dla pedagogów Enseigner par le débat [Nauczanie przez debatę] oraz książki Contes philosophiques [Powiastki filozoficzne]. W Polsce opublikował wcześniej dwa tytuły adresowane do młodego czytelnika – Szczęście według Niny i Prawda według Niny.

Rémi Courgeon francuski ilustrator i malarz. Absolwent paryskiej École d’Estienne. Autor ilustracji do wielu książek dla dzieci, między innymi Kruszynka, Ray Charles i Piękno i sztuka, co to takiego?. Ponadto tworzy reporterskie szkice z podróży.

Prowadzenie: Maria Prawelska

* dla posiadaczy Karty Krakowskiej wstęp za 1 zł