OutlineMocak_mobile_icon
Aplikacja mobilna
Zaplanuj wizytę w muzeum, sprawdź aktualne wydarzenia oraz zwiedzaj wystawy z mobilnym przewodnikiem.
Pobierz Zamknij
Przejdź do głównej treści
Languages

//Zadbajmy o Zabłocie//

Zadbajmy o Zabłocie

Opublikowano: 28.08.2023

Zapraszamy do wspólnego zadbania o naszą najbliższą okolicę, czyli dzielnicę Zabłocie. Akcja Zadbajmy o Zabłocie ma na celu uwrażliwić mieszkańców na czystą, zieloną i przyjazną przestrzeń wspólną.

Zachęcamy Mieszkanki i Mieszkańców do uczestnictwa w akcji w swojej najbliższej okolicy. Metamorfozę danego obszaru można udokumentować zdjęciem „przed” i „po”, a następnie podzielić się efektami na Facebooku/Instagramie oznaczając zdjęcia hasztagami #muzeumsztukiwspółczesnejmocak #sąsiedzkiezabłocie. Chodzi o małe gesty, jak na przykład zebranie śmieci z trawnika w czasie spaceru z dziećmi czy wystawienie miski z wodą dla psa przed drzwiami wejściowymi do miejsca, w którym pracujemy. W zamian za wzięcie udziału w akcji (i udokumentowanie jej) w Bibliotece Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie MOCAK będzie można odebrać szczepkę rośliny lub materiały, wraz z instrukcją, do samodzielnego przygotowania niewielkiego poidełka dla ptaków i owadów.

Pierwsza letnia odsłona wydarzenia oficjalnie potrwa do 30 września, ale oczywiście zachęcamy do całorocznej opieki nad miejscem, w którym mieszkamy i pracujemy.

Dodatkowo akcja jest jednym z elementów instytucjonalnego projektu ekologicznego, realizowanego przez Zielony Zespół. Nawiązaliśmy współpracę z Krakowskim Towarzystwem Opieki nad Zwierzętami i postanowiliśmy naszymi działaniami wesprzeć podopiecznych KTOZ. W księgarni MOCAK Bookstore, obok kasy, znajdziecie puszkę, do której można wrzucić nawet najmniejszy datek. Wasze darowizny pomogą w realizacji celów statutowych Towarzystwa. Taką samą puszkę znajdziecie również w Bibliotece MOCAK-u. Ponadto w księgarni możecie zostawiać dary dla schroniskowych podopiecznych. Zbieramy wysokomięsną karmę i smaczki, akcesoria do pielęgnacji zwierząt, zabawki, smycze, szelki, obroże. Możecie przynosić również koce, ręczniki i podkłady higieniczne.