OutlineMocak_mobile_icon
Aplikacja mobilna
Zaplanuj wizytę w muzeum, sprawdź aktualne wydarzenia oraz zwiedzaj wystawy z mobilnym przewodnikiem.
Pobierz Zamknij
Przejdź do głównej treści
Languages

//Zaprojektuj to!// Warsztaty tworzenia opracowań dotykowych | Wakacje w MOCAK-u

Zaprojektuj to! Warsztaty tworzenia opracowań dotykowych | Wakacje w MOCAK-u

28.08.2021 godz. 12

Opublikowano: 16.07.2021

WYDARZENIE ODBĘDZIE SIĘ W INNYM TERMINIE


 

W sobotę 28 sierpnia o godz. 12 zapraszamy na warsztaty tworzenia opracowań dotykowych i innych materiałów, które umożliwiają poznawanie sztuki przez dotyk. Zapoznamy się z kilkoma pracami z Kolekcji MOCAK-u i spróbujemy wykonać przedmioty, które będą mogły stanowić alternatywę dla wzrokowego odbioru tych dzieł. Do udziału zachęcamy młodzież i osoby dorosłe.

Zajęcia odbędą się w sali audiowizualnej Muzeum z zachowaniem zasad bezpieczeństwa sanitarnego. Opłata za udział wynosi 10 zł od osoby. Bilet umożliwia zwiedzenie Muzeum w dniu wydarzenia. Liczba miejsc ograniczona. Muzeum zapewnia materiały. Prosimy o wcześniejsze zgłoszenia pod adresem edukacja@mocak.pl lub telefoniczne: 12 263 40 35 (wtorek – sobota, godz. 9–17).

Prowadzenie:
Edyta Wyżga – historyczka sztuki oraz koordynatorka wystaw. Obecnie pracuje w MOCAK-u, w Dziale Wiedzy o Sztuce, jako specjalistka ds. edukacji oraz koordynatorka ds. dostępności. Angażuje się w działania na rzecz udostępniania sztuki osobom ze szczególnymi potrzebami.

Weronika Dziepak – edukatorka, projektantka specjalizująca się w designie uniwersalnym. Studentka kierunku Art & Design na Uniwersytecie Pedagogicznym im. KEN w Krakowie. Członkini Studenckiego Koła Naukowego Wzornictwa „Prototyp”. Współpracuje z Fundacją Szansa dla Niewidomych w Krakowie i Stowarzyszeniem Dobrze.

Wakacyjne warsztaty w MOCAK-u >>