OutlineMocak_mobile_icon
Aplikacja mobilna
Zaplanuj wizytę w muzeum, sprawdź aktualne wydarzenia oraz zwiedzaj wystawy z mobilnym przewodnikiem.
Pobierz Zamknij
Przejdź do głównej treści
Languages

Aktywne czytanie. //Dzieci z Bullerbyn// | #MOCAKonline!

Aktywne czytanie. Dzieci z Bullerbyn | #MOCAKonline!

28.03.2020 godz. 12–13.30

Opublikowano: 25.03.2020

W sobotę 28 marca o godzinie 12 zapraszamy dzieci do 10. roku życia wraz z opiekunami na aktywne czytanie fragmentów książki Dzieci z Bullerbyn autorstwa Astrid Lindgren, przetłumaczonej przez Irenę Szuch-Wyszomirską (Wydawnictwo Nasza Księgarnia).

Kiedy my siedzimy w domu, gdzieś w Bullerbyn Lisa z braćmi wymyśla nowe sposoby na zabawę! U nich niedługo skończy się szkoła i będą mieli mnóstwo czasu na kolejne psoty i dużo nowej pracy, której nie mogą się doczekać. Na warsztatach dowiemy się, co lubią robić dzieci z tej szwedzkiej wioski, i pomożemy Lisie w jej obowiązkach domowych.

Wyjątkowo na zajęciach spotkamy się w internecie, w związku z tym prosimy Was o przygotowanie sobie miejsca do wykonywania prac plastycznych i przestrzeni do zabaw ruchowych (takiej, abyście mogli wyciągnąć ręce i swobodnie się obrócić wokół własnej osi).

Wydarzenie odbędzie się w formie live streamu na Facebooku Muzeum.

Potrzebne nam będą:
– kredki,
– kartki,
– stare gazety i kolorowe magazyny, z których będziecie mogli wycinać,
– nożyczki,
– mąka ziemniaczana,
– odżywka do włosów, ewentualnie szampon,
– miseczka,
sznurek/wstążka/gruba nitka i stare pudełko (np. po herbacie) lub małe kartoniki.

Na warsztatach Aktywne czytanie wspólną lekturę uzupełniają zabawy angażujące różne zmysły początkujących czytelników. Dzięki zajęciom mają oni okazję nie tylko zapoznać się z pięknie ilustrowanymi historiami, ale także dostrzec w książce możliwość przygody.

Astrid Lindgren – szwedzka autorka książek dla dzieci. Choć pierwszą swoją historię dla nich napisała dopiero w wieku 37 lat, za dowcip i zabawy pojawiające się w jej opowieściach pokochali ją najpierw czytelnicy w Szwecji, a później na całym świecie. Jej książki są nieustannie tłumaczone i wydawane ponownie i ekranizowane. Od 2002 roku przyznawana jest międzynarodowa nagroda literatury dziecięcej, ustanowiona na cześć pisarki przez szwedzki rząd.

Aktualny spis działań Muzeum znajduje się w wydarzeniu MOCAKonline! Jesteśmy tu! Join us! na naszym Facebooku. Na bieżąco dodajemy tam kolejne propozycje. Jesteśmy w internecie, w kontakcie!