OutlineMocak_mobile_icon
Aplikacja mobilna
Zaplanuj wizytę w muzeum, sprawdź aktualne wydarzenia oraz zwiedzaj wystawy z mobilnym przewodnikiem.
Pobierz Zamknij
Przejdź do głównej treści
Languages

Klub Czytelniczy Sztuka Opowieści #9. //Całe życie// // WYDARZENIE ODWOŁANE

Klub Czytelniczy Sztuka Opowieści #9. Całe życie // WYDARZENIE ODWOŁANE

28.03.2020 godz. 18–19

Opublikowano: 24.02.2020

Wydarzenie odwołane.

Zgodnie z decyzją rządu w związku z epidemią koronawirusa COVID-19 od 11 marca od godziny 13 Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie MOCAK będzie zamknięte do odwołania. Dotyczy to także Biblioteki, MOCAK Bookstore i Archiwum MOCAK-u. Nie będą również odbywały się planowane wydarzenia.

#MOCAKonline! Jesteśmy tu! >>


Biblioteka MOCAK-u zaprasza na dziewiąte spotkanie dyskusyjnego Klubu Czytelniczego Sztuka Opowieści. Porozmawiamy o książce Całe życie autorstwa Roberta Seethalera (Wydawnictwo Otwarte, 2017) w tłumaczeniu Ewy Kochanowskiej. Rozmowa będzie dotyczyła zderzenia życia codziennego z wielką historią w kontekście wystawy MOCAK-u II wojna światowa dramat, symbol, trauma.


Historia XX wieku wydestylowana na niecałych 200 stronach. Triumf literackiego minimalizmu. Andreas Egger to prosty człowiek, który wiedzie spokojne, wypełnione fizyczną pracą życie w sercu austriackich Alp. Mężczyzna stara się nie odciskać piętna na otaczającej go naturze, ale ta nie zawsze okazuje mu swoją wdzięczność. Nic, nawet miłość, nie burzy ładu i monotonii jego codzienności. Gdy w dolinę wkracza cywilizacja, idylliczny świat nieodwracalnie się zmienia. Bo przecież jedyną pewną w życiu rzeczą jest zmiana. (opis wydawcy)

Robert Seethaler – urodzony w Wiedniu, znany i doceniany pisarz oraz autor scenariuszy filmowych. Książka Całe życie znalazła się na krótkiej liście powieści nominowanych do Międzynarodowej Nagrody Bookera i została przetłumaczona na 28 języków.

Klub Czytelniczy Sztuka Opowieści to spotkania dotyczące książek, które w literacki sposób podejmują temat sztuki. Naszym celem jest swobodna, niehierarchiczna dyskusja o współczesnej kulturze i rozwijanie społeczności czytelników.

Prowadzenie: Joanna Łępicka – redaktorka i czytelniczka. Prowadzi dyskusyjny klub czytelniczy w Bibliotece MOCAK-u od kwietnia 2019 roku.

Spotkanie odbędzie się w Bibliotece MOCAK-u. Rezerwacja miejsc nie jest konieczna. Obowiązują bilety w cenie 1 zł, które upoważniają także do zwiedzenia wystawy w tym samym dniu.

 


 

Kolejne spotkania w serii odbędą się 18 kwietnia, 23 maja, 27 czerwca. Zawsze w soboty o 18 w Bibliotece MOCAK-u.