OutlineMocak_mobile_icon
Aplikacja mobilna
Zaplanuj wizytę w muzeum, sprawdź aktualne wydarzenia oraz zwiedzaj wystawy z mobilnym przewodnikiem.
Pobierz Zamknij
Przejdź do głównej treści
Languages

Aktywne czytanie. //Elmer//

Aktywne czytanie. Elmer

23.03.2024 godz. 12

Opublikowano: 07.03.2024

W sobotę, 23 marca, o godzinie 12 z­­apraszamy dzieci do szóstego roku życia wraz z opiekunami na aktywne czytanie książki pod tytułem Elmer autorstwa Davida McKee, w tłumaczeniu Marii Szarf (Wydawnictwo Papilon, 2009, 2016, 2020, 2022).

Elmer, słoń w kratkę, marzy o tym, by stać się jak inne słonie. Znajduje sposób, żeby się do nich upodobnić, a anonimowość okazuje się dla niego wspaniałym pretekstem do spłatania figla, dzięki któremu zaczyna doceniać swoją indywidualność. W trakcie warsztatów poruszymy temat odmienności.

 

Podczas Aktywnego czytania wspólną lekturę uzupełniają zabawy angażujące zmysły początkujących czytelników. Proces czytania jest przeplatany krótkimi działaniami plastycznymi, ruchowymi i sensorycznymi, które pomagają uczestnikom zanurzyć się w opowieści. Dzięki zajęciom mają oni okazję nie tylko zapoznać się z pięknie ilustrowanymi historiami, ale także dostrzec w książce możliwość przeżycia przygody.

David McKee (1935–2022) – autor i ilustrator książek dla dzieci, w tym serii o Elmerze – słoniu w kratkę, która została wydana w ponad 60 językach. David McKee urodził się w Devon i uczęszczał do Plymouth Art College. Rysował dla „Punch”, „Reader’s Digest” i „The Times Educational Supplement”. Na jego rysunki wpłynęli zwłaszcza Saul Steinberg i André François. W 2020 roku zdobył nagrodę dla Ilustratora Roku British Book Awards oraz nagrodę BookTrust za całokształt twórczości.

Wydawnictwo Papilon działa od roku 2006. Specjalizuje się w książkach dla dzieci do 12 lat. Jest znakiem towarowym PUBLICAT S.A. Tytuły imprintu rozwijają dziecięcą wyobraźnię i wrażliwość: wspomagają rozwój emocjonalny. Wspierają rodziców i towarzyszą dzieciom na drodze ku samodzielności, prowadząc je od pierwszych uśmiechów przez „odnocnikowanie” po zdobywanie przyjaciół i rozwój pasji. Wzmacniają także umiejętności przydatne w przedszkolu i szkole.

Wysoki poziom edytorski publikacji Papilonu potwierdzają liczne nagrody (między innymi Edukacja, Dong, Superprodukt – nagroda przyznawana przez miesięcznik „Mam Dziecko”, wyróżnienie Komitetu Ochrony Praw Dziecka) oraz medal przyznany przez Fundację Cała Polska Czyta Dzieciom.

Opłata za udział wynosi 20 zł od dziecka*. Bilet uprawnia do zwiedzania Muzeum w dniu wydarzenia. Liczba miejsc ograniczona. Muzeum zapewnia materiały. Prosimy o wcześniejsze zgłoszenia pod adresem edukacja@mocak.pl. W zgłoszeniu należy podać liczbę zainteresowanych, a w przypadku dzieci także ich wiek.

* Dla posiadaczy Karty Dużej Rodziny, Krakowskiej Karty Rodzinnej 3+ oraz krakowskiej Karty N wstęp 2 zł.

Zapraszamy również na zajęcia muzyczne dla dzieci w wieku przedszkolnym Aktywne śpiewanie.