OutlineMocak_mobile_icon
Aplikacja mobilna
Zaplanuj wizytę w muzeum, sprawdź aktualne wydarzenia oraz zwiedzaj wystawy z mobilnym przewodnikiem.
Pobierz Zamknij
Przejdź do głównej treści
Languages

Aktywne czytanie. //Filip i mama, która zapomniała//

Aktywne czytanie. Filip i mama, która zapomniała

15.10.2022 godz. 12

Opublikowano: 19.09.2022

W sobotę, 15 października, o godzinie 12 z­­apraszamy dzieci do ósmego roku życia wraz z opiekunami na aktywne czytanie książki Filip i mama, która zapomniała Piji Lindenbaum (Wydawnictwo Zakamarki, 2018).

Stres jest nieodłącznym towarzyszem współczesnego rodzica. Niestety, zbyt duża ilość napięć może sprawić, że rodzic zamieni się w smoka i zupełnie zapomni, kim naprawdę jest. Żeby tego uniknąć, wspólnie z dziećmi postaramy się stworzyć przestrzeń wyrozumiałości, porozmawiamy o tym, czym jest stres i z czego wynika, oraz poszukamy sposobów na jego redukcję.

Na warsztatach Aktywne czytanie wspólną lekturę uzupełniają zabawy angażujące różne zmysły początkujących czytelników. Proces czytania jest przeplatany krótkimi działaniami plastycznymi, ruchowymi i sensorycznymi, które pomagają uczestnikom zanurzyć się w opowieści. Dzięki zajęciom mają oni okazję nie tylko zapoznać się z pięknie ilustrowanymi historiami, ale także dostrzec w książce możliwość przygody.

Limit miejsc wyczerpany.
Opłata za udział wynosi 14 zł od osoby*. Bilet umożliwia zwiedzenie Muzeum w dniu wydarzenia. Liczba miejsc ograniczona. Muzeum zapewnia materiały. Prosimy o wcześniejsze zgłoszenia pod adresem edukacja@mocak.pl. W zgłoszeniu  należy podać liczbę zainteresowanych, a w przypadku dzieci, także ich wiek.

* Dla posiadaczy Karty Krakowskiej 20% zniżki. Dla posiadaczy Karty Dużej Rodziny, Krakowskiej Karty Rodzinnej 3+ oraz krakowskiej Karty N wstęp 2 zł.