OutlineMocak_mobile_icon
Aplikacja mobilna
Zaplanuj wizytę w muzeum, sprawdź aktualne wydarzenia oraz zwiedzaj wystawy z mobilnym przewodnikiem.
Pobierz Zamknij
Przejdź do głównej treści
Languages

Aktywne czytanie. //Tu i teraz!//

Aktywne czytanie. Tu i teraz!

25.06.2022 godz. 12

Opublikowano: 07.06.2022

W sobotę, 25 czerwca, o godzinie 12 zapraszamy dzieci do ósmego roku życia wraz z opiekunami do podcieni Muzeum na aktywne czytanie książki Tu i teraz!, której autorami są Joanna Guszta oraz Przemek Liput (Wydawnictwo Kropka, 2021).

Mali uczestnicy warsztatów spojrzą na świat zdumionymi oczami pewnej dinozaurzycy liczącej sobie bez mała 66 milionów lat. Razem z prehistoryczną bohaterką o wdzięcznym imieniu Nadzieja zadamy pytania o losy naszej planety oraz wspólnie poszukamy pomysłów na jej wsparcie.

Na warsztatach Aktywne czytanie wspólną lekturę uzupełniają zabawy angażujące różne zmysły początkujących czytelników. Proces czytania jest przeplatany krótkimi działaniami plastycznymi, ruchowymi i sensorycznymi, które pomagają uczestnikom zanurzyć się w opowieści. Dzięki zajęciom mają oni okazję nie tylko zapoznać się z pięknie ilustrowanymi historiami, ale także dostrzec w książce możliwość przygody.

Opłata za udział wynosi 14 zł od osoby*. Bilet umożliwia zwiedzenie Muzeum w dniu wydarzenia. Liczba miejsc ograniczona. Muzeum zapewnia materiały. Prosimy o wcześniejsze zgłoszenia pod adresem edukacja@mocak.pl. W zgłoszeniu prosimy o podanie liczby osób oraz wieku dzieci, które będą brać udział w warsztatach.

* Dla posiadaczy Karty Krakowskiej 20% zniżki. Dla posiadaczy Karty Dużej Rodziny, Krakowskiej Karty Rodzinnej 3+ oraz krakowskiej Karty N wstęp 2 zł.