OutlineMocak_mobile_icon
Aplikacja mobilna
Zaplanuj wizytę w muzeum, sprawdź aktualne wydarzenia oraz zwiedzaj wystawy z mobilnym przewodnikiem.
Pobierz Zamknij
Przejdź do głównej treści
Languages

Aktywne czytanie. //Różowa walizka//

Aktywne czytanie. Różowa walizka

07.03.2020 godz. 12–13.30

Opublikowano: 21.02.2020

W sobotę 7 marca o godzinie 12 zapraszamy dzieci do dziewiątego roku życia wraz z opiekunami na aktywne czytanie książki Różowa walizka autorstwa Susie Morgenstern, w tłumaczeniu Iwony Janczy, zilustrowanej przez Serge’a Blocha (Wydawnictwo Adamada).

Beniamin dostał walizkę. To zdanie pozornie nie jest zaskakujące, ale Beniamin jest bardzo małym chłopcem, więc po co mu walizka? Czy walizka będzie przydatna i co to znaczy dobry prezent, dowiemy się, razem czytając książkę.

Na warsztatach Aktywne czytanie wspólną lekturę uzupełniają zabawy angażujące różne zmysły początkujących czytelników. Proces wspólnego czytania jest przeplatany krótkimi działaniami plastycznymi, ruchowymi i sensorycznymi, które pomagają uczestnikom zanurzyć się w lekturze. Dzięki zajęciom mają oni okazję nie tylko zapoznać się z pięknie ilustrowanymi opowieściami, ale także dostrzec w książce możliwość przygody.

Susie Morgenstern – pisze książki dla dzieci i młodzieży już pół wieku. Jest uznaną autorką w świecie amerykańskiej i francuskiej literatury. Jej kariera naukowa rozwijała się w Ameryce, Izraelu oraz Francji, gdzie obroniła doktorat z literatury porównawczej. Często sama ilustruje swoje książki. W Polsce ukazały się następujące historie jej autorstwa: Nie mój dom, Ernest i tajemnicze listy oraz Różowa walizka.

Serge Bloch – artysta znany na całym świecie. Tworzy ilustracje do książek, reklam oraz prasy. Jego wystawy odwiedzają rzesze fanów zachwycających się jego humorystyczną kreską.

 

Wstęp 10 zł*, liczba miejsc ograniczona. Prosimy o wcześniejsze zgłoszenia pod adresem edukacja@mocak.pl lub telefonicznie: 12 263 40 36. Partner wydarzenia: Wydawnictwo Adamada.

 


 

Terminy kolejnych warsztatów z cyklu Aktywne czytanie w 2020 roku: 4 kwietnia, 9 maja, 20 czerwca, 19 września, 17 października, 21 listopada, 19 grudnia.

 

* dla posiadaczy Karty Krakowskiej wstęp 1 zł.