OutlineMocak_mobile_icon
Aplikacja mobilna
Zaplanuj wizytę w muzeum, sprawdź aktualne wydarzenia oraz zwiedzaj wystawy z mobilnym przewodnikiem.
Pobierz Zamknij
Przejdź do głównej treści
Languages

BazArt: Drugie Życie Książki

BazArt: Drugie Życie Książki

28.07.2013 godz. 12

Opublikowano: 16.07.2013

Zapraszamy 28 lipca na drugi letni bazArt, tym razem poświęcony wymianie książek. To specjalna edycja Drugiego Życia Książki organizowanego we współpracy z Krakowskim Biurem Festiwalowym oraz portalem Bookeriada.pl.

Lubimy książki – czytać, przeglądać, posiadać, kolekcjonować. Wśród publikacji stojących na domowych półkach są takie, do których jesteśmy przywiązani. Ale na pewno znajdziemy tam również książki, którymi chcielibyśmy się podzielić.

Jak się wymieniać?

W bezpłatnej wymianie książek może wziąć udział każdy zainteresowany, wystarczy przynieść jedną, a maksymalnie dziesięć publikacji, koniecznie w dobrym stanie. Pozycje wydane do 1995 roku można wymienić tylko na takie, które również ukazały się do tego czasu – nowszą książkę (wydaną po 1995 roku) można wymienić na każdą dostępną podczas wydarzenia. Szczególnie mile widziane są książki o sztuce!


PROGRAM:


O godzinie 12 zaczynamy wymianę.


Look-book – opraw swoją książkę

Uczestnicy bazArtu będą mieli niepowtarzalną okazję do artystycznego oprawienia zdobytej w trakcie wymiany książki w specjalnie przygotowany na tę okazję, zaprojektowany przez Piotra Lutyńskiego papier. Do dyspozycji będą także inne materiały, z których można będzie wykonać pamiątkowe zakładki.

Do gry!

Tym razem zapraszamy nie tylko do relaksu na leżakach, kosztowania przekąsek i słuchania muzyki, lecz także do gry! Do dyspozycji uczestników będą najróżniejsze planszówki, od chińczyka po Monopoly.

Oprowadzania po wystawach

O godzinie 14 zapraszamy na oprowadzanie po wystawie Ekonomia w sztuce, a o 15 – po Bibliotece Mieczysława Porębskiego

BazArt dla dzieci

O godzinie 12 rozpoczną się warsztaty Bogactwo sztuki dla dzieci i młodzieży w wieku 8–12 lat. W ramach zajęć uczestnicy będą mieli okazję zwiedzić wystawę Ekonomia w sztuce, zapoznać się z podstawowymi zagadnieniami z dziedziny ekonomii, a także wyrazić poprzez prace plastyczne. Obowiązują zapisy.

Zapraszamy dzieci do Biblioteki MOCAK-u na kilka chwil książkowych przyjemności. Przeczytane zostaną fragmenty znakomitych książek dla dzieci, na uczestników czekać będą kolorowe poduszki, spotkanie poprowadzi wykwalifikowany biblioterapeuta.

godz. 12 – dzieci posłuchają książki Wakacje Fryderyka Waltera R. Brooksa, a także pokolorują ilustracje Kurta Wiesego. Fryderyk to amerykański odpowiednik Kubusia Puchatka, którego pokochały już miliony dzieci na całym świecie.

godz. 13 – prezentacja komiksu Martina Ernstsena Pustelnik. Dzieci z podziałem na role przeczytają wybrane fragmenty i dowiedzą się, kim jest tytułowy bohater.

godz. 14 – wspólne czytanie przygód Misia Kazimierza, bohatera serii książek o pomysłowym i wrażliwym mądrali w niebieskiej piżamie.

Zniżki w MOCAK Bookstore

Przez cały dzień muzealna księgarnia udziela 25-procentowych zniżek na wszystkie publikacje MOCAK-u. Osoby biorące udział w wymianie na podstawie specjalnej pieczątki odciśniętej na książkach podlegających wymianie, uprawnione będą do 10-procentowej zniżki na wybrane książki.

Pomagamy zwierzakom

W czasie bazArtu przeprowadzimy także zbiórkę karmy i zabawek dla szczeniąt i kociąt z krakowskiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt.

Zapraszamy na piknik i koncert!

Po bazArcie zapraszamy na wspólne grillowanie, przynieście swoje ulubione smakołyki. O godzinie 17 koncert Poezja z autobusu zespołu Piotra Lutyńskiego wprost z Dziadobusa. Wiersze czytać będzie Joanna Oparek.

BazArty są wydarzeniem towarzyszącym wystawie Ekonomia w sztuce, poruszającej problem relacji pomiędzy pieniądzem a sztuką. Jednym z motywów przewodnich wystawy jest banknot. BazArty przewrotnie z niego rezygnują. Sugerują, że życie bez pieniędzy mogłoby być możliwe.