OutlineMocak_mobile_icon
Aplikacja mobilna
Zaplanuj wizytę w muzeum, sprawdź aktualne wydarzenia oraz zwiedzaj wystawy z mobilnym przewodnikiem.
Pobierz Zamknij
Przejdź do głównej treści
Languages

Cykl warsztatów rodzinnych //Twórcza Kolekcja//

Cykl warsztatów rodzinnych Twórcza Kolekcja

W dniach 17 maja, 7 i 21 czerwca 2015 roku w MOCAK-u odbyły się weekendowe warsztaty dla rodzin w ramach projektu Twórcza Kolekcja.

Co mówią do nas prace z Kolekcji MOCAK-u?
Pierwsze spotkanie poświęcone było interpretacji. Warsztaty rozpoczęły się zwiedzaniem Kolekcji MOCAK-u, podczas którego uczestnicy zestawiali ze sobą sposoby, w jakie przemawiają do nich poszczególne dzieła. W drugiej części spotkania każda rodzina podjęła dialog z wybraną pracą. Efektem zajęć były prace plastyczne, które wzbogaciły rodzinne zbiory uczestników.

Jak zwykłe przedmioty tworzą niezwykłe dzieła?
Podczas warsztatów uczestnicy wspólnie poszukiwali przedmiotów codziennego użytku wśród dzieł z Kolekcji MOCAK-u. Uczestnicy ze szczególną uwagą przyjrzeli się pracom Rafała Bujnowskiego, Roberta Kuśmirowskiego, Jarosława Kozłowskiego i Zbigniewa Warzechy. Dzieci poszerzyły swoje słownictwo o pojęcia takie jak instalacja, obiekt, kopia i imitacja. Inspirowani pracami Rafała Bujnowskiego, uczestnicy wykonali tekturowe kopie ważnych dla nich przedmiotów z domu rodzinnego.

Modna Kolekcja
Na ostatnich warsztatach z cyklu Twórcza Kolekcja uczestnicy odkrywali związki między sztuką a modą. Podczas zwiedzania Kolekcji MOCAK-u zastanawiano się, czy sztuka może być modna. Uczestnicy zapoznali się między innymi z pracą Małgorzaty Markiewicz TO, do której stworzenia artystka użyła ubrań. Zainspirowani koszulką Nie interesuję się sztuką autorstwa Rafała Bujnowskiego wykonali własne T-shirty. Na zakończenie warsztatów w kawiarni MOCAK-u uczestnicy ozdabiali bawełniane torby według własnych projektów.