OutlineMocak_mobile_icon
Aplikacja mobilna
Zaplanuj wizytę w muzeum, sprawdź aktualne wydarzenia oraz zwiedzaj wystawy z mobilnym przewodnikiem.
Pobierz Zamknij
Przejdź do głównej treści
Languages

//Czwartki z artystami z Kolekcji MOCAK-u//. Leopold Kessler

Czwartki z artystami z Kolekcji MOCAK-u. Leopold Kessler

30.06.2022 godz. 12, 14 i 17

Opublikowano: 04.05.2022

W związku z 10. rocznicą otwarcia MOCAK-u rozpoczęliśmy cykl pokazów filmowych Czwartki z artystami z Kolekcji MOCAK-u. W ramach projektu w każdy czwartek w sali audiowizualnej można zobaczyć wywiady z twórcami, których prace znajdują się w naszych zbiorach. Tego dnia wstęp na wystawy Kolekcji MOCAK-u jest bezpłatny.

W maju i czerwcu udostępnimy rozmowę z Leopoldem Kesslerem. Artysta opowiada o pracach, które znajdują się w zbiorach Muzeum. Sporo miejsca poświęca genezie instalacji Surrogate City Bike Station / MOCAK 2015, która na stałe jest prezentowana obok budynku Muzeum, od strony ul. Lipowej.

Pokazy odbywają się w czwartki w sali audiowizualnej o godzinie  12, 14 i 17.

Leopold Kessler >> (ur. 1976, Niemcy / Austria)
Wideo, instalacja. Interesuje go przestrzeń publiczna, w której obrębie dokonuje subtelnych, ironicznych i półlegalnych interwencji. Ubrany w strój roboczy, wpisuje się w krajobraz miejski, stając się prawie niezauważalny dla przechodniów. Kreując absurdalne sytuacje, pokazuje bezgraniczne zaufanie, jakim społeczeństwo obdarza osoby noszące uniformy pracowników służb komunalnych. W swoich działaniach bada możliwości przestrzeni miejskiej, równocześnie wskazuje luki w jej usystematyzowanej strukturze.