OutlineMocak_mobile_icon
Aplikacja mobilna
Zaplanuj wizytę w muzeum, sprawdź aktualne wydarzenia oraz zwiedzaj wystawy z mobilnym przewodnikiem.
Pobierz Zamknij
Przejdź do głównej treści
Languages

Noc Muzeów 2022 w MOCAK-u

Noc Muzeów 2022 w MOCAK-u

13.05.2022 godz. 18–1

Opublikowano: 04.05.2022

­­­­W piątek, 13 maja, zapraszamy na Noc Muzeów do MOCAK-u! Muzeum będzie czynne od godziny 18 do 1 w nocy. Ostatnie wejście na ekspozycję o godzinie 0.30. Tego dnia wszystkim zaoferujemy bilet specjalny za 1 zł. Zwiedzający będą mogli zobaczyć wszystkie wystawy oraz wziąć udział w wydarzeniach zorganizowanych z tej okazji.

Biblioteka oraz MOCAK Bookstore 13 maja otwarte są w godzinach funkcjonowania Muzeum, to znaczy od 18 do 1 w nocy.

Od 28 kwietnia dostępne są nowe ekspozycje:

Wszystkie aktualne wystawy >>

Tegoroczna krakowska Noc Muzeów odbędzie się pod hasłem: „Moc Muzeów ‒ dla Ukrainy”. Przy recepcji MOCAK-u trwa zbiórka „SOS Ukraina” Polskiej Akcji Humanitarnej.

Noc Muzeów to najstarsza z cyklu Krakowskich Nocy. Od 18 lat w przededniu ogólnopolskiej Nocy Muzeów w Krakowie odbywa się lokalna odsłona wydarzenia ‒ zawsze z piątku na sobotę ‒ tak, aby umożliwić zwiedzającym uczestnictwo w nocach organizowanych w innych polskich miastach. Krakowska Noc Muzeów realizowana jest od 2004 roku przez Wydział Kultury i Dziedzictwa Narodowego Urzędu Miasta Krakowa i Stałą Konferencję Dyrektorów Muzeów Krakowskich. Wydarzenie odbywa się pod patronatem Prezydenta Miasta Krakowa. Więcej informacji: www.krakowskienoce.pl.

 

PROGRAM

  • Godzina 18.30: otwarte oprowadzanie w języku angielskim po nowo otwartych wystawach Polityka w sztuce, Ta krew jest dla Ciebie Franciszka Orłowskiego oraz W dziesiątą rocznicę śmierci Wisławy Szymborskiej.

  • Godzina 19: otwarte oprowadzanie w języku polskim po nowo otwartych wystawach Polityka w sztuce, Ta krew jest dla Ciebie Franciszka Orłowskiego oraz W dziesiątą rocznicę śmierci Wisławy Szymborskiej.

  • W godzinach 19–23: Muzeum u Ciebie >>, czyli autobus MOCAK-u.
    Na mobilnej wystawie prezentujemy prace 23 artystów z Polski i zagranicy. Są to wideo, fotografie oraz niewielkie instalacje zaaranżowane przez artystów w gablotach. Specjalnie na potrzeby Kolekcji Wizytującej nowe prace stworzyli Krzysztof M. Bednarski, Kamil Kukla, Piotr Lutyński i Adam Rzepecki.
    Autobus będzie można zwiedzać w towarzystwie przewodników i przewodniczek.
  • W godzinach 18–24: Gra terenowa (propozycja dla odbiorców indywidualnych).
    W dobie wszechobecnego online’u zachęcamy do działań w plenerze, którym sprzyja otoczenie Muzeum. Gra pozwala na indywidualne zapoznanie się z Kolekcją wokół MOCAK-u poprzez zabawę. Przy każdym z pięciu dzieł umieszczone zostaną skrzynki z instrukcjami. Karty do gry będzie można samodzielnie wydrukować (pobierz >>) lub otrzymać w recepcji Muzeum. Gra dostępna po polsku i ukraińsku.


W księgarni MOCAK Bookstore będzie obowiązywać specjalna zniżka do 60% na publikacje MOCAK-u. W księgarni dostępne są również przypinki w ukraińskich barwach narodowych (dochód z ich sprzedaży zostanie przeznaczony na działania edukacyjne w Muzeum dla rodzin uchodźczych z Ukrainy).