OutlineMocak_mobile_icon
Aplikacja mobilna
Zaplanuj wizytę w muzeum, sprawdź aktualne wydarzenia oraz zwiedzaj wystawy z mobilnym przewodnikiem.
Pobierz Zamknij
Przejdź do głównej treści
Languages

Dzień Dziecka w MOCAK-u

Dzień Dziecka w MOCAK-u

01.06.2022 godz. 11–19

Opublikowano: 27.05.2022

W środę, 1 czerwca, zapraszamy dzieci i młodzież do odwiedzenia Muzeum. W ramach zakupionego biletu będzie można wziąć udział w grze terenowej oraz skorzystać z materiałów edukacyjnych z serii Twórcza Kolekcja. Tego dnia dzieciom i młodzieży oferujemy bilet specjalny w cenie 2 zł.

Gra terenowa Poznaj Kolekcję wokół MOCAK-u

W dobie wszechobecnego online’u zachęcamy do działań w plenerze, którym sprzyja otoczenie Muzeum. Gra pozwala na indywidualne zapoznanie się z Kolekcją wokół MOCAK-u poprzez zabawę. Przy każdym z pięciu dzieł umieszczone zostaną skrzynki z instrukcjami. Karty do gry będzie można samodzielnie wydrukować lub otrzymać w recepcji Muzeum. Gra dostępna po polsku i ukraińsku. W grze można wziąć udział w godzinach otwarcia Muzeum: 11–19.

Zeszyty z serii Twórcza Kolekcja do odebrania w Recepcji

W recepcji Muzeum dostępne będą wybrane zeszyty edukacyjne z cyklu Twórcza Kolekcja dla dzieci i młodzieży, zawierające zadania, które będzie można rozwiązywać, zwiedzając wystawy Kolekcji MOCAK-u.


Zapraszamy także szkoły, przedszkola oraz inne placówki edukacyjne do skorzystania z oferty lekcji muzealnych oraz warsztatów w MOCAK-u. Proponujemy zajęcia o różnorodnej tematyce, ich przebieg jest dopasowany do wieku uczestników. Pełna oferta dostępna pod tym linkiem.

Zachęcamy również do zapoznania się ze specjalnie przygotowanymi materiałami edukacyjnymi dotyczącymi sztuki współczesnej oraz Kolekcji MOCAK-u, które dostępne są online.