Mocak_mobile_icon
Aplikacja mobilna
Zaplanuj wizytę w muzeum, sprawdź aktualne wydarzenia oraz zwiedzaj wystawy z mobilnym przewodnikiem.
Pobierz Zamknij
Languages

Lekcje muzealne

Zapraszamy szkoły, przedszkola oraz inne placówki edukacyjne do skorzystania z oferty lekcji muzealnych w MOCAK-u. Proponujemy zajęcia o różnorodnej tematyce, ich przebieg jest dopasowany do wieku uczestników. Podczas zajęć młodzi odbiorcy sztuki mogą nie tylko zobaczyć ekspozycje i zdobyć nową wiedzę, lecz także twórczo ją wykorzystać podczas warsztatów. Lekcje rozwijają samodzielne myślenie u dzieci oraz pobudzają je do kreatywności. Aktywny udział w zajęciach sprawia, że przyswajanie wiedzy staje się dla nich zabawą i chętnie odwiedzają Muzeum ponownie.

Tajemnice materii

Wiek uczestników: 6–10 lat

Podczas zajęć dzieci poznają twórczość Guida Casaretta i odkryją zaskakujące techniki, które stosuje artysta.

więcej ›

Radość rysowania!

Wiek uczestników: 5–8 lat

Uczestnicy zajęć poznają twórczość Shinjiego Ogawy i na jej podstawie wykonają wspólnie pracę plastyczną. Warsztaty mają na celu rozbudzenie ciekawości poznawczej dzieci, rozwinięcie ich kreatywność i umiejętności pracy w zespole.

więcej ›

Pierwsze kroki w MOCAK-u

Wiek uczestników: 3–5 lat

W trakcie zajęć dzieci zwiedzą budynek i przestrzeń MOCAK-u oraz dowiedzą się, na czym polega specyfika działalności Muzeum.

więcej ›

Punkty, linie i płaszczyzny

Wiek uczestników: 3–6 lat

Zwiedzanie Kolekcji MOCAK-u, podczas którego motywem przewodnim będzie zabawa w poszukiwanie określonych kształtów, kolorów i faktur w pracach współczesnych artystów.

więcej ›

Mali kolekcjonerzy

Wiek uczestników: 6–12 lat

Twórcze, aktywne zwiedzanie Muzeum połączone z poszukiwaniem odpowiedzi na pytanie: „Czym jest kolekcja sztuki współczesnej?”.

więcej ›