OutlineMocak_mobile_icon
Aplikacja mobilna
Zaplanuj wizytę w muzeum, sprawdź aktualne wydarzenia oraz zwiedzaj wystawy z mobilnym przewodnikiem.
Pobierz Zamknij
Przejdź do głównej treści
Languages

Lekcje muzealne

Lekcje muzealne

Zapraszamy szkoły, przedszkola oraz inne placówki edukacyjne do skorzystania z oferty lekcji muzealnych w MOCAK-u. Proponujemy zajęcia o różnorodnej tematyce, ich przebieg jest dopasowany do wieku uczestników. Podczas zajęć młodzi odbiorcy sztuki mogą nie tylko zobaczyć ekspozycje i zdobyć nową wiedzę, lecz także twórczo ją wykorzystać podczas warsztatów. Lekcje rozwijają samodzielne myślenie u dzieci oraz pobudzają je do kreatywności. Aktywny udział w zajęciach sprawia, że przyswajanie wiedzy staje się dla nich zabawą i chętnie odwiedzają Muzeum ponownie.

db089282b3.jpg - 6689

Pierwsze kroki w MOCAK-u

Wiek uczestników: 3–5 lat

W trakcie zajęć dzieci zwiedzą budynek i przestrzeń MOCAK-u oraz dowiedzą się, na czym polega specyfika działalności Muzeum.

więcej ›
24ee92bc33.jpg - 19275

Punkty, linie i płaszczyzny

Wiek uczestników: 3–6 lat

Zwiedzanie Kolekcji MOCAK-u, podczas którego motywem przewodnim będzie zabawa w poszukiwanie określonych kształtów, kolorów i faktur w pracach współczesnych artystów.

więcej ›
8e2de6d37d.jpg - 6691

Mali kolekcjonerzy

Wiek uczestników: 6–12 lat

Twórcze, aktywne zwiedzanie Muzeum połączone z poszukiwaniem odpowiedzi na pytanie: „Czym jest kolekcja sztuki współczesnej?”.

więcej ›
0eb4c288cb.jpg - 6693

Zaskakujące połączenie

Wiek uczestników: 6–12 lat

Sztuka współczesna jest przestrzenią eksperymentalną, w której artyści swobodnie, czasem w zaskakujący sposób, łączą środki wyrazu i znaczenia.

więcej ›
cdec4b8a7e.jpg - 8503

Uczuciowy autoportret

Wiek uczestników: 6–12 lat

Motywem przewodnim zajęć będzie zagadnienie portretu. Na przykładzie prac z Kolekcji MOCAK-u uczestnicy poznają różne sposoby portretowania.

więcej ›