OutlineMocak_mobile_icon
Aplikacja mobilna
Zaplanuj wizytę w muzeum, sprawdź aktualne wydarzenia oraz zwiedzaj wystawy z mobilnym przewodnikiem.
Pobierz Zamknij
Przejdź do głównej treści
Languages

Dzień świadomej adopcji zwierząt

Dzień świadomej adopcji zwierząt

30.09.2023

Opublikowano: 07.09.2023

W sobotę, 30 września, zapraszamy na dzień świadomej adopcji zwierząt towarzyszących.

Zaczynamy o godzinie 12 warsztatami Aktywne czytanie. Pszczelarz Józek. Następnie, w godzinach 14–16, zapraszamy do Biblioteki MOCAK-u na otwarte działanie plastyczne wokół książek Nikoli Kucharskiej Miasto psów i Miasto kotów (Nasza Księgarnia, 2022 i 2023). Wspólne stworzymy wielkoformatową scenografię przedstawiającą fragmenty dzielnicy Zabłocie i zastanowimy się, jakie zwierzęta mogą zamieszkiwać tę okolicę. Uczestniczki i uczestnicy będą mogli zapoznać się z książkami, które stanowić będą punkt wyjścia do działań plastycznych, a także z innymi pozycjami o podobnej tematyce, dostępnymi w Bibliotece MOCAK-u. Do działania plastycznego można dołączyć w dowolnym momencie w godzinach trwania wydarzenia.

W tych samych godzinach w podcieniach Muzeum będzie również można spotkać się z przedstawicielami Krakowskiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami, a także poznać kilku podopiecznych Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Krakowie. Zachęcamy do przyniesienia darów dla jego mieszkańców. Zbieramy wysokomięsną karmę i smaczki, akcesoria do pielęgnacji zwierząt, zabawki, smycze, szelki, obroże, koce, ręczniki i podkłady higieniczne. Ponadto w księgarni MOCAK Bookstore oraz w Bibliotece MOCAK-u można znaleźć puszkę z logotypem KTOZ – zachęcamy do wrzucenia nawet najmniejszego datku. Wasze darowizny pomogą w realizacji celów statutowych Towarzystwa.

O godzinie 16 zapraszamy do Biblioteki Muzeum na wydarzenie Adoptuj przyajciela. Spotkanie z Magdaleną Jaźwińską (Fundacja Tymczasem u Magdy). Poruszymy zagadnienia świadomej i odpowiedzialnej opieki nad zwierzętami towarzyszącymi człowiekowi. Od 2018 roku Magdalena prowadzi dom tymczasowy dla młodych ssaków. Zapewnia im kompleksową opiekę aż do momentu, gdy będą gotowe na wyruszenie w podróż do nowego domu lub wypuszczenie na wolność.

Ponadto w godzinach wydarzenia, również w Bibliotece, będzie można odebrać sadzonki roślin i ziarno dla ptaków w ramach akcji Zadbajmy o Zabłocie.

Serdecznie zapraszamy do aktywnego uczestnictwa we wszystkich wydarzeniach!