OutlineMocak_mobile_icon
Aplikacja mobilna
Zaplanuj wizytę w muzeum, sprawdź aktualne wydarzenia oraz zwiedzaj wystawy z mobilnym przewodnikiem.
Pobierz Zamknij
Przejdź do głównej treści
Languages

Ferie w MOCAK-u 2014

Ferie w MOCAK-u 2014

W czasie tegorocznych ferii Dział Edukacji MOCAK-u zaoferował dzieciom wiele ciekawych zajęć warsztatowych.

Śnieżna maszyna

5 lutego 2014 roku odbyły się warsztaty zatytułowane Śnieżna maszyna. Punktem wyjścia zajęć było zadanie zaprojektowania nietypowego śnieżnego pojazdu. Projekty wszystkich uczestników weszły w skład śnieżnej kompozycji. Projekt maszyny Przemysława Jasielskiego Zobaczyć szum anielskich skrzydeł, stworzony na podstawie rysunków Leonarda da Vinci, oraz obiekty z Kolekcji MOCAK-u zainspirowały dzieci do wykonania własnych instalacji.

Karmniki

12 lutego 2014 roku odbyły się zajęcia zatytułowane Karmniki, zainspirowane pracą z cyklu Żywe obrazy Piotra Lutyńskiego. Uczestnicy po zapoznaniu się z wybranymi dziełami z Kolekcji MOCAK-u zaprojektowali domki i kryjówki dla różnych zwierząt.

Kolejnym zadaniem było stworzenie obrazów, które zdaniem uczestników mogłyby się spodobać zamieszkującym okolice MOCAK-u ptakom. Wybrane prace zostały zainstalowane w specjalnie na tę okazję przygotowanym karmniku, który następnie został umieszczony na ścianie budynku Galerii Re.

Sporty zimowe

Podczas ferii w MOCAK-u odbyła się seria warsztatów Sporty zimowe dla podopiecznych stowarzyszeń działających nieodpłatnie na rzecz dzieci. Zadaniem uczestników zajęć było rozpoznanie zimowych motywów w pracach z Kolekcji MOCAK-u. Zwiedzaniu towarzyszyły rozmowy o sportach uprawianych o tej porze roku. Pomysłów było wiele, świadczą o tym ciekawe kompozycje stworzone na podstawie pracy Jerzego Kałuckiego. Na zakończenie zajęć dzieci spróbowały odtworzyć na papierze ślady między innymi łyżew, nart i sanek.