OutlineMocak_mobile_icon
Aplikacja mobilna
Zaplanuj wizytę w muzeum, sprawdź aktualne wydarzenia oraz zwiedzaj wystawy z mobilnym przewodnikiem.
Pobierz Zamknij
Przejdź do głównej treści
Languages

Kino letnie w MOCAK-u. //Dzieciństwo wodza//

Kino letnie w MOCAK-u. Dzieciństwo wodza

26.08.2022 godz. 21

Opublikowano: 31.05.2022

Tradycyjnie w trakcie wakacji MOCAK zaprasza na wieczorne seanse filmowe. Tegoroczna edycja nawiązuje do problematyki wystawy Polityka w sztucePEŁNY PROGRAM KINA LETNIEGO >>

Pokazy odbywać będą się w piątki od 1 lipca do 26 sierpnia o godzinie 21 w podcieniach Muzeum. Wstęp 10 zł, bilety do nabycia w kasie Muzeum przed seansem oraz w sklepie internetowym MOCAK Bookstore >> Sprzedaż online będzie uruchamiana dwa tygodnie przed wydarzeniem i zostanie zakończona w dniu seansu o godzinie 12 – lub w momencie wyczerpania puli biletów. Bilety zostaną wysłane na wskazany adres e-mailowy po zaksięgowaniu wpłaty.

Sprzedaż online zakończona. Bilety dostępne w kasie Muzeum przed seansem.

W piątki Muzeum jest czynne do godziny 20.

Obowiązek informacyjny dla uczestników projekcji kinowej >>
Regulamin kina letniego >>

Kurator kina: Adrian D. Kowalski


 

26 sierpnia, piątek, godz. 21
Dzieciństwo wodza
The Childhood of a Leader
Wielka Brytania / Węgry / Francja, 2015
reż. Brady Corbet
1 h 56 min
Język angielski, francuski, napisy polskie

Dzieciństwo wodza to mrożąca krew w żyłach baśń o początkach faszyzmu, wyreżyserowana przez Brady’ego Corbeta (David z amerykańskiej wersji Funny Games Michaela Hanekego). Dramat fantastyczno-historyczny opowiada losy chłopca przebywającego w podparyskiej wsi tuż po I wojnie światowej (debiutujący Tom Sweet). Ojciec dziecka jest wysłannikiem amerykańskiego rządu Woodrowa Wilsona (Liam Cunningham, Gra o tron) i bierze udział w pracach nad traktatem wersalskim. Matka (Bérénice Bejo, Artysta) to sfrustrowana kosmopolitka i konserwatywna protestantka w jednej osobie. Uwagę chłopcu poświęca jedynie guwernantka, grana przez Stacy Martin (Nimfomanka). Wysokie IQ podszeptuje mu coraz bardziej radykalne formy buntu– Obserwujemy narodziny tytułowego wodza. W filmie występuje Robert Pattinson, który gra dwie role: przyjaciela domu, a następnie dorosłego dyktatora. Scenariusz Dzieciństwa wodza, który Brady Corbet napisał wraz ze swoją partnerką Moną Fastvold, jest luźno oparty na noweli Jeana-Paula Sartre’a o tym samym tytule oraz na powieści Mag Johna Fowlesa. Scenografia i dbałość o szczegóły przywołuje klimat arcydzieła Stanleya Kubricka Barry Lyndon. Całości dopełnia ścieżka dźwiękowa wirtuoza muzyki współczesnej Scotta Walkera. To epickie dzieło o początkach XX-wiecznego autorytaryzmu nagrodzono podczas 72. MFF w Wenecji w kategoriach najlepszy reżyser i najlepszy debiut fabularny.

Zobacz zwiastun >>

 


Opis filmu pochodzi od dystrybutora.