OutlineMocak_mobile_icon
Aplikacja mobilna
Zaplanuj wizytę w muzeum, sprawdź aktualne wydarzenia oraz zwiedzaj wystawy z mobilnym przewodnikiem.
Pobierz Zamknij
Przejdź do głównej treści
Languages

Kino letnie w MOCAK-u | //Smażone zielone pomidory//

Kino letnie w MOCAK-u | Smażone zielone pomidory

16.08.2024 godz. 21

Opublikowano: 22.05.2024

Tradycyjnie w trakcie wakacji MOCAK zaprasza na wieczorne seanse filmowe. Tegoroczna edycja towarzyszy wystawie Jedzenie w sztuce.

PEŁNY PROGRAM KINA LETNIEGO >>

Pokazy odbywać się będą w piątki od 5 lipca do 30 sierpnia w podcieniach Muzeum. Wstęp 10 zł, bilety do nabycia w kasie Muzeum przed seansem oraz online. Bilety zostaną wysłane na wskazany adres e-mailowy po zaksięgowaniu wpłaty.

Kurator kina: Adrian D. Kowalski

Obowiązek informacyjny dla uczestników projekcji kinowej >>
Regulamin kina letniego >>


16 sierpnia, piątek, godz. 21
Smażone zielone pomidory

Fried Green Tomatoes
USA, 1991
reż. Jon Avnet
2 h 10 min
Język angielski, napisy polskie

 

 

Evelyn przechodzi życiowy kryzys. Odwiedzając krewną w domu opieki, przypadkowo poznaje staruszkę Ninny, która opowiada jej historię życia dwóch przyjaciółek, Idge i Ruth, dorastających w Alabamie w latach 30. We wspomnieniach kobieta wraca do kawiarni Whistle Stop, a jej opowieść o kobiecej przyjaźni, solidarności i pokonywaniu trudności inspiruje Evelyn do zmienienia swojego życia… Film Jona Avneta to adaptacja bestsellerowej powieści Fannie Flag. Ta pokrzepiająca, hollywoodzka historia ma interesujące drugie dno, opowiada bowiem o kryzysie patriarchatu doprowadzającego do nieustannego głodu – głodu życia. To także portret kobiecości wyrażanej przez ten głód, którego zaspokojenia szuka na swój sposób każda z bohaterek.

 

Zwiastun: youtube.com/watch?v=o5hb5mc-dfI