OutlineMocak_mobile_icon
Aplikacja mobilna
Zaplanuj wizytę w muzeum, sprawdź aktualne wydarzenia oraz zwiedzaj wystawy z mobilnym przewodnikiem.
Pobierz Zamknij
Przejdź do głównej treści
Languages

Kino letnie w MOCAK-u | //Uczta Babette//

Kino letnie w MOCAK-u | Uczta Babette

05.07.2024 godz. 21

Opublikowano: 09.05.2024

Tradycyjnie w trakcie wakacji MOCAK zaprasza na wieczorne seanse filmowe. Tegoroczna edycja towarzyszy wystawie Jedzenie w sztuce.

PEŁNY PROGRAM KINA LETNIEGO >>

Pokazy odbywać się będą w piątki od 5 lipca do 30 sierpnia w podcieniach Muzeum. Wstęp 10 zł, bilety do nabycia w kasie Muzeum przed seansem oraz online. Bilety zostaną wysłane na wskazany adres e-mailowy po zaksięgowaniu wpłaty.

Kurator kina: Adrian D. Kowalski

Obowiązek informacyjny dla uczestników projekcji kinowej >>
Regulamin kina letniego >>

 


 

5 lipca, piątek, godz. 21

Uczta Babette
Babettes gæstebud
Dania, 1987
reż. Gabriel Axel
1 h 42 min
Język duński, napisy polskie


Wiek XIX. W małej duńskiej wiosce mieszkają dwie siostry, Filippa i Martina. Ich ojciec to miejscowy pastor, który narzucił córkom surowe zasady ascetycznej religijności. Pod ich wpływem kobiety odrzuciły niegdyś szansę poznania miłości i wielkiego świata – ale nawet po śmierci ojca są w pełni oddane jego naukom. Zmianę zwiastuje pojawienie się nowej służącej, Francuzki Babette, która po wygranej na loterii postanawia urządzić wystawną kolację. Przygotowana przez nią uczta odmieni życie nie tylko sióstr, ale i całego miasteczka… Arcydzieło duńskiego reżysera Gabriela Axela to kultowa ekranizacja opowiadania Karen Blixen, nagrodzona w 1988 roku Oscarem dla najlepszego filmu zagranicznego. Tytułowa uczta zostaje tu ukazana jako katalizator wielkich namiętności, symbol końca ascezy i purytańskiego świata – oraz początku rozkoszy i przyjemności czerpanej z życia.

Zwiastun: youtube.com/watch?v=H5w9skKcdnA

Polskie napisy dzięki uprzejmości Timeless Film Festival.